Конкурс “Підтримка проведення журналістських розслідувань в Україні”

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – інституційно посилити вже сформовані команди, які систематично здійснюють журналістські розслідування, задля сприяння їх професійному розвитку, а також посилити правову захищеність журналістів і ЗМІ, які публікують розслідування

Дата завершення конкурсу:

25.03.2014

Програма:

Демократія і належне врядування

Програмна ініціатива “Демократична практика”
Міжнародного фонду “Відродження”

Конкурс
“Підтримка проведення журналістських розслідувань в Україні”

Журналістські розслідування – один із найважливіших жанрів журналістики, який сприяє формуванню більш відкритого суспільства та підзвітної влади. Останні революційні події в Україні підтвердили високу ефективність розслідувальної журналістики як інструменту боротьби з корупцією. Матеріали журналістських розслідувань викрили корупційні схеми сім’ї колишнього Президента України, наближених до нього осіб та інших високопосадовців. Це викликало великий резонанс у суспільстві. Саме журналістські розслідування корупційних схем українських високопосадовців змусили уряд Австрії розпочати розслідування щодо їхніх рахунків. Зараз, коли Україна має пройти складний шлях реформ і нарешті отримати підзвітну владу, саме журналісти мають стати ефективним контролером (watchdog) її доброчесності, щоб не дати зрадити цінності та сподівання протестного руху Майдану.

Журналістські розслідування – це жанр журналістики, найбільш чутливий до незалежності джерел фінансування. І чи не найбільшим ризиком для журналістів, що проводять розслідування, є втрата довіри аудиторії через брак професіоналізму чи підозру в заангажованості, а надто фінансовій.

Саме тому Міжнародний фонд “Відродження” з року в рік сприяє незалежним професійним командам журналістів, які спеціалізуються на розслідуваннях, задля того, щоб традиція постійного й уважного громадського контролю за діями влади, увійшла в наше життя.

Мета конкурсу – інституційно посилити вже сформовані команди, які систематично здійснюють журналістські розслідування, задля сприяння їх професійному розвитку, а також посилити правову захищеність журналістів і ЗМІ, які публікують розслідування.

Фінансову підтримку буде надано ініціативам, спрямованим на розвиток незалежних центрів і бюро журналістських розслідувань – як на національному, так і на місцевих рівнях.

Учасники конкурсу: громадські організації та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати.

Пріоритети конкурсу (перелік орієнтовний і не є вичерпним):
· створення й підтримка інтерактивних Інтернет-ресурсів, які допомагатимуть у проведенні, зборі інформації та публікації результатів журналістських розслідувань;
· запуск нових для апліканта тематичних напрямів розслідувань, рубрик, циклів програм або публікацій тощо;
· забезпечення постійного правового супроводу діяльності апліканта у сфері журналістських розслідувань.

Проектна пропозиція може передбачати також підвищення професійного рівня журналістів та інших осіб, які співпрацюють з аплікантом у жанрі розслідувань (організація тренінгів, стажувань та інших навчальних заходів в Україні).

Кожна проектна пропозиція незалежно від обраних пріоритетів конкурсу має обов’язково передбачати проведення журналістських розслідувань. Аплікант самостійно визначає тематику таких розслідувань, при цьому в тексті проектної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість журналістських розслідувань у визначених сферах.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
· посилання на матеріали розслідувань, які провела агенція чи основні виконавці проекту та які розміщено в публічному доступі;
· план інформаційного супроводу проекту, який передбачає використання друкованих та електронних ЗМІ, а також соціальних мереж;
· резюме основних виконавців проекту.

Загальний бюджет конкурсу – 800 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 240 000 грн. (оптимальний розмір гранту 150 000 – 180 000 грн.).
Останній термін подання проектів – 25 березня 2014 року.
Оголошення результатів конкурсу – до 25 квітня 2014 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);
– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс 5910”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 25 березня 2014 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер Програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, асистент Програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: