Конкурс “Моніторинг дотримання доброчесності органами публічної влади на місцевому рівні”

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – виявити й оприлюднити факти недотримання антикорупційного законодавства місцевими органами виконавчої влади та / або органами місцевого самоврядування в чотирьох містах України (Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпропетровську)

Дата завершення конкурсу:

30.05.2014

Програма:

Демократія і належне врядування

Програмна ініціатива “Демократична практика”
Міжнародного фонду “Відродження”

Конкурс
“Моніторинг дотримання доброчесності органами публічної влади на місцевому рівні”

Вимога боротьби з корупцію була і є одним із головних рушійних мотивів протестного руху на Майданах країни. 62% опитуваних протестувальників вимагали порушення кримінальних справ проти всіх, кого підозрюють у корупції. Після виявлення разючих доказів корупції колишнього Президента України, Генерального прокурора та деяких інших високопосадовців, а також наближених до них осіб, організація громадського контролю за діями посадовців органів публічної влади стає сьогодні актуальною як ніколи. Радикальне зниження рівня корупції – основне завдання, яке стоїть перед громадянським суспільством. Відкритість, прозорість і підзвітність влади при прийнятті управлінських рішень, а також громадський контроль за їх виконанням – головні запобіжники корупції.

На національному рівні ухвалено низку нормативно-правових актів, спрямованих на реформування антикорупційної політики. Крім того, місцеві органи влади формально теж ухвалили акти, спрямовані на боротьбу з корупцією. Проте рівень корупції не знижується. Тому наразі слід подолати розрив між законодавством і його застосуванням. Завдяки цьому різко підвищиться роль інститутів громадянського суспільства в боротьбі з корупцією, збільшаться їхні можливості впливати на формування якісно нової, доброчесної влади. Законодавство дає для цього всі можливості. Зокрема, воно дає право об’єднанням громадян контролювати реалізацію антикорупційної політики та дотримання норм законодавства – передусім через проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів і подання за її результатами пропозицій до відповідних органів влади.

Як свідчить практика, рівень корупції високий не тільки в органах державної влади, а й на місцевому рівні, надто в містах-мільйонниках. Щоб забезпечити активнішу участь інститутів громадянського суспільства у громадському контролі за реалізацією антикорупційної політики в Україні, фонд оголошує цей конкурс.

Мета конкурсу – виявити й оприлюднити факти недотримання антикорупційного законодавства місцевими органами виконавчої влади та / або органами місцевого самоврядування в чотирьох містах України (Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпропетровську).

Учасники конкурсу: місцеві коаліції неурядових організацій, до складу яких входить щонайменше три громадські організації, професійні та творчі спілки, організації роботодавців, благодійні організації, органи самоорганізації населення (ОСН), недержавні засоби масової інформації або інші непідприємницькі товариства й установи, які працюють на території одного з міст, на які сфокусовано цей конкурс.

Учасники коаліції повинні чітко розподілити обов’язки й відповідальність між собою, а також мати стратегію досягнення бажаного впливу. Коаліцію має координувати її лідер, якого обрали / погодили учасники коаліції. Саме він і подає проектну пропозицію до фонду від імені коаліції.

Коаліцію має бути сформовано до подання заявки на участь у конкурсі, що має бути підтверджено відповідними листами чи меморандумом із підписами всіх учасників коаліції.

За результатами розгляду проектних пропозицій планується обрати по одному апліканту – переможцю конкурсу, який виконуватиме власний проект на території пріоритетного міста.

Пріоритети конкурсу:
– аналіз реалізації місцевими органами виконавчої влади та / чи органами місцевого самоврядування Національної антикорупційної стратегії , місцевих антикорупційних програм у містах Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпропетровську, а також досягнутих результатів;
– громадська антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів органів державної влади та / чи органів місцевого самоврядування обраного міста;
– виявлення конкретних фактів порушення антикорупційного законодавства в діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та / чи їх посадових осіб у містах Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпропетровську;
– проведення публічних громадських кампаній, спрямованих на висвітлення виявлених порушень антикорупційного законодавства в діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та / чи їх посадових осіб, привернення уваги правоохоронних органів до виявлених порушень задля подальшого притягнення винних до відповідальності;
– публічне обговорення результатів аналізу, моніторингу та громадської антикорупційної експертизи під час дебатів, громадських слухань, інших публічних заходів.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту не має перевищувати 9 місяців.

Апліканти самостійно визначають органи державної влади та / чи органи місцевого самоврядування, щодо діяльності яких передбачено провести моніторинг, перелік проектів актів, щодо яких заплановано провести громадську антикорупційну експертизу, а також сфери, у яких планується виявляти факти порушення антикорупційного законодавства.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
– опис інструментарію моніторингу та громадської антикорупційної експертизи;
– обґрунтування доцільності проведення та детальний опис змістового наповнення публічних заходів (дебатів, громадських слухань тощо), спрямованих на обговорення результатів аналізу, моніторингу та громадської антикорупційної експертизи;
– розгорнутий план заходів, спрямованих на виявлення порушень антикорупційного законодавства, а також план громадської кампанії, спрямованої на висвітлення виявлених порушень і привернення до них уваги правоохоронних органів;
– план інформаційного супроводу проекту, який передбачає використання в межах проектної діяльності друкованих, електронних ЗМІ, соціальних мереж, а також проведення підсумкової прес-конференції
– листи від інших партнерських організацій, яких залучено до коаліції, або меморандум про співпрацю, що засвідчують готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту й описують характер цієї участі;
– інформацію про кожного з учасників коаліції з зазначенням, зокрема, їхнього попереднього досвіду в реалізації антикорупційних проектів.

Проектних пропозицій, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуть.

Перевагу буде надано проектам, які планується здійснювати у співпраці з організаціями аналітичного й експертного спрямування.

Загальний бюджет конкурсу – 650 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 180 000 грн. (оптимальний розмір гранту – 140 000 – 160 000 грн.).
Останній термін подання проектів – 30 травня 2014 року.
Оголошення результатів конкурсу – до 30 червня 2014 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
– зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”;
– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс 5911”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 30 травня 2014 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua, orlovsky@irf.ua та androshchuk@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, orlovsky@irf.ua
Олена Луцишина, асистент програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: