Конкурс мікро-грантів для молодих ромських активістів

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу: сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на подолання стереотипів, протидію дискримінації і мові ворожнечі.

Дата завершення конкурсу:

12.12.2016

Програма:

Ромська програма

Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) у співпраці з Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства «Права людини та рівність» (Будапешт)

оголошують Конкурс мікро-грантів для молодих ромських активістів  «Розбудова діалогу для протидії упередженому ставленню та запобігання дискримінації щодо ромів»

Підтримка ромської молоді – один з ключових програмних пріоритетів діяльності Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», адже подальший розвиток ромського громадянського суспільства і ромських громад можливі лише за умови більшого залучення креативного потенціалу і об’єднання зусиль молодого покоління – освічених і вмотивованих молодих людей. Ромська програмна ініціатива надає цільову підтримку проектам, спрямованим на підвищення обізнаності молодих ромів з питань захисту прав людини, отримання ними досвіду роботи в потужних неурядових організаціях та органах місцевого самоуправління, розвиток творчого потенціалу в реалізації своїх ідей в площині громадського активізму (зйомки тематичних відеороликів, збір наративів ромською мовою з метою налагодження зв’язку між поколіннями, збереження історичної пам’яті), а також інтеграції ромської молоді з України в міжнародний ромський молодіжний рух (участь в міжнародних заходах, конференціях тощо).

Перший конкурс мікро-грантів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромських молодіжних активістів» був проведений Ромською програмною ініціативою наприкінці 2015 – першій половині 2016 року. Його результатом стала підтримка та успішна реалізація молодими активістами семи проектів, яка призвела до появи таких унікальних ресурсів як Інформаційний портал для ромської молоді «Якха», перший мультиплікаційний фільм для навчання сервітського діалекту ромської мови, відеоролик – переможець конкурсу короткометражок «Роми і дискримінація» та інші.

У межах цього конкурсу ми продовжуємо підтримку ромського молодіжного руху, водночас, фокусуючись на поточних суспільних викликах: протистоянню мові ворожнечі у мас-медіа, об’єднанні зусиль громадських активістів у боротьбі з проявами дискримінації, посиленню присутності в інформаційному просторі позитивних образів рома, підвищенні правової обізнаності й збереженню ідентичності й історичної пам‘яті.

Мета конкурсу: сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на подолання стереотипів, протидію дискримінації і мові ворожнечі.

Завдання та пріоритети конкурсу

  • Освітня, просвітницька або інформаційна діяльність, спрямована на протидію стереотипам, упередженому ставленню щодо ромів;
  • Розбудова позитивного дискурсу навколо ромської ідентичності та протидія мові ворожнечі через місцеві молодіжні ініціативи культурницького/творчого спрямування;
  • Вшанування й збереження історичної пам’яті ромського народу;
  • Підвищення рівня правової обізнаності в ромських громадах;
  • Налагодження діалогу та розбудова партнерства між молодіжними формальними й неформальними об’єднаннями з метою реалізації спільних ініціатив з підтримки розмаїття культур та ідентичностей;

Учасники конкурсу

Молоді активісти/ки з ромських громад, неурядові організації, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду.

Порядок подання проектних пропозицій

  • Проектні пропозиції приймаються як від зареєстрованих громадських організацій, так і від фізичних осіб.
  • Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу roma@irf.ua не пізніше 12 грудня 2016 року. В темі листа зазначте: «Заявка на конкурс – [назва НУО або ПІБ апліканта/ки]».
  • Проектна пропозиція складається та має містити таке:
    • Заповнена аплікаційна форма (можна скачати тут) і форма бюджету;
    • Резюме учасників/ць проекту або коротка біографія;
    • Листи підтримки від партнерів проекту (якщо є);
    • Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб) або копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР (для неприбуткових організацій).

У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники Ромської програмної ініціативи можуть звертатися до аплікантів на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

Зверніть увагу!

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що індивідуальні консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу roma@irf.ua, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у тілі – своє ім’я й прізвище, а також регіон або організацію, яку ви представляєте.

Кінцевий термін подання пропозицій –  до 23:59, 12 грудня 2016 (неділя)

Оголошення результатів – 20 грудня 2016 (вівторок)

ВАЖЛИВО!

  • Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
  • Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями або релігійними громадами, до участі в конкурсі не приймаються.
  • Дата подання проектної пропозиції визначатиметься за датою і часом відправки електронного листа.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
  • Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу – 650 000 грн.

Максимальний розмір гранту для неурядових організацій – 80 000 грн, для індивідуальних аплікантів – 30 000 грн.

Максимальний строк реалізації проекту – 6 місяців

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники Міжпрограмної експертної ради, до якої входять незалежні експерти, які мають досвід роботи в питаннях міжетнічних відносин, просвітницьких проектів для молоді та ін. Ромська консультаційна рада – дорадчий орган Ромської програмної ініціативи надасть свої рекомендації, які будуть взяті до уваги при остаточному ухваленні рішень.

Критерії оцінки проектів

  • відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;
  • креативний (творчий) підхід до реалізації ідей проекту;
  • реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
  • сталість результатів проекту та відновлюваність проектної діяльності в цілому;
  • наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;
  • залучення партнерів, географічне охоплення проекту;
  • відповідність бюджету заявленій діяльності, обгрунтованість.

Зустріч з переможцями конкурсу та продовження співпраці

Усі переможці конкурсу мікро-грантів для молодих ромських активістів будуть запрошені на зустріч з менеджерським складом Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та експертами/ками. Метою зустрічі є презентація підтриманих проектів, обговорення підходів і планів щодо їх реалізації, а також навчання основам проектного менеджменту (змістовний та фінансовий аспекти).

Дата і час проведення зустрічі будуть визначені після оголошення результатів конкурсу. Участь керівників/ць проектів, які були визнані переможцями конкурсу, є обов’язковою.

Діяльність за проектами має розпочинатися не раніше 1 лютого 2017 року.

Звітування

Отримувачі мікро-гранту Міжнародного фонду «Відродження» будуть повинні подати:

  • проміжний (за 3 місяці для проектів тривалістю більше 4 місяців) та фінальний (за 6 місяців) змістовний і фінансовий звіти за формою, встановленою Фондом;
  • короткі описові звіти на вимогу менеджерського складу Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», коли буде потрібна інформація за проектом у період між регулярними звітами.

Контакти:

Сергій Пономарьов, менеджер Ромської програмної ініціативи МФ «Відродження», ponomaryov@irf.ua

Мар’яна Магомедова, координатор Ромської програмної ініціативи МФ «Відродження», magomedova@irf.ua

Тел.: (044) 461 95 00

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: