Конкурс «Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань, як одного з найефективніших інструментів контролю над діями влади.

Дата завершення конкурсу:

28.03.2016

Програма:

Демократія і належне врядування

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД “ВІДРОДЖЕННЯ” (МФВ)

Програмна ініціатива “Демократична практика”

 ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

“ПРОВЕДЕННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У СФЕРІ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ” 

Журналістські розслідування є одним із найефективніших інструментів боротьби з корупцією. Значною мірою завдяки роботі журналістів-розслідувачів, що проводилися на національному та місцевому рівнях, вдалося зібрати докази корупційних діянь представників влади і, в деяких випадках, саме журналістські матеріали призвели до звільнення та арешту окремих посадових осіб, причетних до корупційних схем. Зараз Україна поступово просуває антикорупційні реформи, створюються нові антикорупційні органи, тому журналісти-розслідувачі мають стати основними партнерами для цих молодих інституцій у викритті корупційних діянь представників влади.

Крім того, в складних умовах військового конфлікту та політичної кризи в Україні, журналісти мають стати ефективним контролером (watchdog) діяльності нової влади та викривати будь-які спроби ослаблення країни зсередини через корупційні схеми.

Журналістські розслідування – це жанр журналістики, найбільш чутливий до незалежності від бізнесу та позапартійності. Наявність незалежного фінансування одна з важливих умов довіри до результатів розслідування.

Саме тому Міжнародний фонд “Відродження” з року в рік сприяє незалежним професійним командам журналістів, які спеціалізуються на розслідуваннях, задля того, щоб закріпити традицію постійного й якісного громадського контролю за діями влади.

Мета конкурсу – донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань, як одного з найефективніших інструментів контролю над діями влади.

Учасники конкурсу: громадські об’єднання та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати.

Розслідування можуть мати як національний, так і регіональний / місцевий масштаб. У разі, якщо проектна пропозиція буде здійснюватися на регіональному / місцевому рівні, перевага буде надаватися розслідуванням, які планується проводити на території Одеської, Львівської та Дніпропетровської областей.

Пріоритети конкурсу (перелік орієнтовний і не є вичерпним):

  • розслідування корупційної діяльності одного чи декількох органів публічної влади;
  • розслідування тіньових зв’язків влади та бізнесу;
  • забезпечення постійного правового супроводу діяльності апліканта у сфері журналістських розслідувань;
  • оприлюднення результатів антикорупційних журналістських розслідувань.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проектів – 1 червня 2016 р.

Аплікант самостійно визначає тематику таких розслідувань. При цьому в тексті проектної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість журналістських розслідувань у визначеній (-их) сфері (-ах).

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

  • посилання на матеріали розслідувань, які провів учасник конкурсу чи основні виконавці проекту, та які розміщено в публічному доступі;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими ЗМІ, громадськими організаціями, благодійними організаціями).

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Загальний бюджет конкурсу – 1 336 185 гривень.

Максимальний розмір гранту – 500 000 гривень (оптимальний бюджет проекту
300 000 – 400 000 гривень).

Останній термін подання проектних пропозицій – 28 березня 2016 року.

Оголошення результатів – до 29 квітня 2016 року.

Зверніть увагу!

Аплікаційна форма

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 2,5 Mb.

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті МФВ до 23:59 28 березня 2016 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 21 березня 2016 р. на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua, cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: