Грантова гуманітарна програма «Гуманітарна солідарність»
Запрошення до участі у другому етапі грантового конкурсу
Грантова гуманітарна програма «Гуманітарна солідарність» реалізується Міжнародним фондом «Відродження» у партнерстві та за фінансової підтримки CARE Deutschland e.V.
У відповідь на гуманітарну кризу, спричинену повномасштабним вторгненням росії на територію України, МФ «Відродження» разом з CARE Deutschland e.V. на початку квітня 2022 року започаткували грантову гуманітарну програму «Гуманітарна солідарність» для організацій громадянського суспільства, волонтерських команд та державних і комунальних установ у сфері охорони здоров’я та соціального захисту. За чотири місяці роботи програми, з квітня по липень, були підтримані 94 громадські ініціативи та 41 заклад для здійснення гуманітарної роботи по всій території України, але в першу чергу в областях, безпосередньо близьких до лінії фронту – Харківській (22 ініціативи), Дніпропетровській (18 ініціатив), Донецькій (15 ініціатив), Запорізькій (8 ініціатив) та Миколаївській (7 ініціатив); близько 300 000 людей, переважно жінок, дітей та представників інших вразливих груп, отримали гуманітарну допомогу.
Більш детально з результатами реалізації першого етапу програми «Гуманітарна солідарність» можна ознайомитися за цим посиланням.
До участі у другому етапі реалізації програми “Гуманітарна солідарність” МФ «Відродження» та CARE Deutschland e.V. запрошуємо громадські об’єднання, які зареєстровані в Україні та працюють у цільових регіонах програми: Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Закарпатській областях.
Мета конкурсу
Сприяти швидкому реагуванню на нагальні й короткострокові гуманітарних потреб вразливих груп цивільного населення в умовах війни росії проти України.
Пріоритети конкурсу
- У громадах, що знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій (Харківська, Запорізька та Миколаївська області), – підтримка ініціатив, спрямованих на доставку та надання прямої гуманітарної допомоги, забезпечення доступу до питної води та засобів гігієни для вразливих груп цивільного населення;
- У деокупованих громадах (Київська, Чернігівська та Сумська області) – підтримка спільних для громадського сектору та місцевого самоврядування ініціатив, спрямованих на відбудову житла та підтримку вразливих груп цивільного населення у підготовці до зимового періоду;
- У громадах, що прийняли найбільшу кількість внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) (Львівська, Івано-Франківська, Рівненська та Закарпатська області) – підтримка ініціатив, спрямованих на посилення спроможності та покращення побутових умов у прихистках, підготовка їх до зимового періоду, а також забезпечення доступу ВПО, що перебувають у прихистках, до професійних медичних, психологічних та інших сервісів.
Зверніть увагу:
- Відповідно до вимог основного донора – CARE Deutschland e.V. – гуманітарна допомога та підтримка в рамках програми «Гуманітарна солідарність» може бути спрямована лише на цивільне населення.
- У рамках програми при оцінці заявок пріоритет надаватиметься проєктам, які орієнтовані на підтримку жінок, дітей та людей старшого віку (60+), які є внутрішньо переміщеними особами та додатково належать до таких груп:
- Особи з інвалідністю;
- Особи, що перебувають на утриманні у спеціалізованих закладах (напр.: геріатричні заклади, сиротинці тощо);
- Особи, що належать до соціально вразливих категорій.
Цей перелік не є вичерпним та, згідно з принципом неупередженості в наданні гуманітарної допомоги, не може тлумачитися як такий, що забороняє спрямовувати проєктні зусилля на інші групи цивільного населення, які потребують гуманітарної допомоги.
Учасники конкурсу
Громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об’єднання, які зареєстровані в Україні як неприбуткові або благодійні організації.
Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями, релігійними громадами, державними чи комунальними установами або фізичними особами до участі у грантовому конкурсі не приймаються.
Бюджет для грантових ініціатив
Загальний бюджет конкурсу 37 000 000 грн
Мінімальний розмір гранту – 450 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 750 000 грн.
У рамках конкурсу ми плануємо підтримати до 50 проєктів із максимальним строком реалізації кожної – до 3 місяців.
Важливі зауваги до бюджету
Відповідно до визначених пріоритетів, прийнятними є витрати на
1.Закупівлю
- Товарів та обладнання для організації побуту внутрішньо переміщених людей у прихистках (напр.: ліжка, матраци, обігрівачі, генератори тощо);
- Продуктів та обладнання для організації гарячого харчування та/або продуктів тривалого зберігання;
- Товарів санітарно-гігієнічного призначення;
- Будівельних матеріалів, пов’язаних з відбудовою;
- Пального для забезпечення доставки гуманітарної допомоги.
2. Оплату:
- Послуг, пов’язаних з адмініструванням проєкту (не вище 15% від загального бюджету);
- Послуг спеціалістів з будівництва та/або ремонтних робіт;
- Послуг спеціалістів для надання психологічної, соціальної та іншої допомоги;
- Послуг водіїв, вантажників, логістичних координаторів;
- Харчування та інших форм підтримки волонтерів;
- Послуг зв’язку (мобільний, інтернет);
- Поштових та банківських послуг.
Зверніть увагу: проєктні пропозиції, спрямовані на відбудову пошкодженого житла, будуть розглядатися лише за наявності оцінки пошкоджень та кошторису, складеного кваліфікованим фахівцем з будівництва, а також підтвердження реєстрації пошкодженого житла у додатку “Дія”.
Усі витрати мають бути доцільними, ефективними та відповідати принципу «найвища якість на найнижчу ціну», а також фактично виникати протягом строку реалізації проєкту.
Неприйнятними є витрати, пов’язані зі сплатою боргів, коливанням валютного курсу, закупівлею транспортних засобів або предметів розкоші.
Порядок подання проєктних пропозицій
Крок 1. Подати проєктну пропозицію закупівлю шляхом заповнення аплікаційної форми
Крайній термін подачі проєктних пропозицій – 26 серпня 2022 р.
Індивідуальні консультації та поради щодо змістовного наповнення проєктних пропозицій не надаватимуться.
У разі необхідності уточнення деталей пропозиції представники МФ «Відродження» звертатимуться письмово до заявників за адресою електронної пошти, вказаної в аплікаційній формі як контактна.
Крок 2 Проєктні пропозиції, рекомендовані конкурсною комісією до підтримки одержать запрошення до укладання грантової угоди за формою, визначеною МФ «Відродження».
Список переможців конкурсу буде оголошений на офіційному веб-сайті Фонду.
Рішення щодо відхилення проєктної пропозиції є остаточним і перегляду не підлягає. У зв’язку з великою кількістю очікуваних проєктних пропозицій Фонд не має можливості повідомляти кожному з заявників про причини відхилення пропозиції.
Критерії оцінки проєктних пропозицій
– змістовна відповідність проєктної пропозиції меті програми, тематичним і географічним пріоритетам;
– спрямованість проєктної діяльності на конкретну вразливу групу цивільного населення,
– підтверджене розуміння потреб цільової групи, наявність доступу до визначеної цільової групи;
– інституційна спроможність учасника для оперативного та якісного надання гуманітарної допомоги або підтримки (наявність логістичних каналів, спроможність команди, попередній досвід тощо);
– обґрунтований та реалістичний бюджет проєкту.
Зверніть увагу: Пріоритет буде надаватися проєктим заявкам, які будуть мати найкраще співвідношення запланованих витрат на допомогу та кількості осіб, які зможуть отримати цю допомогу.
Звітування, моніторинг та оцінювання
Організації, які отримають гранти в рамках даного конкурсу, подаватимуть змістовну і фінансову звітність по завершенню реалізації проєктів у форматі, визначеному МФ «Відродження».
Питання щодо подання проєктних пропозицій надаються лише електронною поштою до 22 серпня 2022 року за адресою humanitarian@irf.ua У темі листа прохання вказати: «Запитання щодо конкурсу програми “Гуманітарна солідарність”», а у листі – своє ім’я й прізвище, а також організацію, яка подає проєктну пропозицію.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: