Чому онкохворі Вінниччини не можуть отримувати адекватний курс променевої терапії?

Стандартами діагностики та лікування онкологічних хворих передбачено проведення променевої терапії з метою забезпечення комбінованого та комплексного лікування онкохворих. Наявне сьогодні у Вінницькій області, у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері, радіотерапевтичне обладнання представлено лише одним гамма-терапевтичним дистанційним апаратом, який задіяний до 18 годин на добу, – заявили під час прес-конференції в рамках Всеукраїнського проекту«Місцеві бюджети під контролем громадських та пацієнтських організацій».

Стандартами діагностики та лікування онкологічних хворих передбачено проведення променевої терапії з метою забезпечення комбінованого та комплексного лікування онкохворих. Наявне сьогодні у Вінницькій області, у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері, радіотерапевтичне обладнання представлено лише одним гамма-терапевтичним дистанційним апаратом, який задіяний до 18 годин на добу, – заявили під час прес-конференції в рамках Всеукраїнського проекту«Місцеві бюджети під контролем громадських та пацієнтських організацій».

Щорічно в умовах радіологічного відділення ВОКОД одержує променеву терапію більше 2,5 тис. пацієнтів. Співробітники радіологічного відділення через обмеженість доступу до лікувального обладнання вимушені працювати із 6.00 ранку до 24.00 год, а іноді – до 2.00 ночі щоденно без вихідних днів, лише для того, щоб забезпечити променевим лікуванням усіх потребуючих пацієнтів. Щодня на єдиному апараті опромінюється 99% онкохворих, які підлягають променевому лікуванню, це майже 130 хворих, при нормі – 50-60 пацієнтів. Це приводить до зношення єдиного апарату в області (Вінницька область єдина в Україні, де в закладі обласного значення, працює один гамма-терапевтичний апарат).

Станом на кінець ІІІ кварталу 2015 року, в умовах ВОКОД фактично завершені роботи по спорудженню  прибудови до радіологічного відділення (захисний бункер), на раніше заплановане встановлення лінійного прискорювача програмою «Онкологія».

Проте складна фінансово-економічна ситуація в Україні внесла свої корективи, разом з тим кошти на добудову приміщення радіологічного відділення для встановлення лінійного прискорювача виділила Вінницька обласна Рада. Фактично вони на сьогодні повністю освоєні. Проблема в придбанні лінійного прискорювача залишається відкритою.

У випадку придбання лінійного прискорювача, біля 30-40% (800-900) пацієнтів в рік зможуть отримувати лікування на сучасному світовому рівні.

Це дасть можливість розвантажити  єдиний гамма-терапевтичний апарат, налагодити нормальний ритм роботи у відділенні та технічного обслуговування обладнання, адже з розрахунку 1 апарат на 250 тис. населення Вінниччини (за нормативами МАГАТЄ та ВООЗ) має працювати 6 сучасних комплексів дистанційної променевої терапії.

Враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. №130-р про концепцію розвитку ядерної медицини на період до 2017 року це питання є однією із проблем, котра потребує розв’язання в регіоні.

Захід відбувся за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Центр політичних студій та аналітики

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: