Чому військовослужбовці звільняються з армії?

Початок збройної агресії Російської Федерації проти України та збільшення чисельності армії дали поштовх до зміни підходів в управлінні людськими ресурсами. Проте сьогодні ЗСУ значно відстають у цьому від цивільного сектору, оскільки в армії здебільшого все ще використовується система негативної мотивації, а система управління кадрами не переймає досвід та напрацювання цивільного сектору.

“Люди — основа обороноздатності держави. Не важливо, які у вас танки, скільки літаків чи ракет, коли у війську немає кому реалізувати їх потенціал. Сьогодні у Збройних силах склалася ситуація, коли нової техніки та озброєння більше аніж кадрів які здатні нею ефективно воювати. Снайперської зброї більше аніж снайперів. Безпілотників у рази більше аніж операторів. Спеців РТР/РЕБ менше аніж самих станцій. Професіонали йдуть з війська. Люди, які подекуди віддали більшість свого життя армії та війні не продовжують контракти та звільняють”, – пише Тарас Чмут, морпіх та керівник фонду “Повернись живим”.

Чому вони йдуть та що з цим робити?

Аналітичний відділ Фонду Повернись живим провів річне дослідження причин плинності кадрів у армії.

У цьому дослідженні розглянуто проблеми, через які Збройні Сили України втрачають кваліфіковані кадри. Надано рекомендації загального характеру щодо напряму змін, які мають відбутися в ЗСУ для поліпшення пануючої культури менеджменту та усунення або зменшення негативного впливу зазначених нами дев’яти факторів.

Дослідження підготовлено аналітичним відділом ГО «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» у межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора і не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: