Влада та церкви подолали табу в питанні права дитини на паліативну допомогу та гідну смерть

1 червня, в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та Всеукраїнська Рада Церков підписали Хартію прав дитини, яка помирає. Ця хартія визнає, що в Україні є діти, які потребують паліативної допомоги і мають право померти гідно.

Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та Всеукраїнська Рада Церков підписали Хартію прав дитини, яка помирає. Ця хартія визнає, що в Україні є діти, які потребують паліативної допомоги і мають право померти гідно.

Міжнародний фонд «Відродження» тривалий час займається питанням захисту прав пацієнтів, зокрема смертельно хворих та їхніх родин, які потребують паліативної допомоги. Дитяча паліативна допомога – неврегульована сфера в Україні. Фонд створив майданчик, де зібрав медиків, правозахисників, урядовців, парламентарів та представників церков, щоб обговорити питання збереження гідності важкохворої дитини. Сьогоднішнє підписання Хартії є результатом порозуміння усіх сторін у питанні захисту права дитини на гідну смерть.

За словами менеджерки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Ксенії Шаповал, обговорення та підписання Хартії в. о. Міністра охорони здоров’я, Уповноваженим Президента з прав дитини, членами Всеукраїнської ради Церков та Релігійних організацій є першим кроком до подолання табу у питання захисту прав важкохворих пацієнтів дитячого віку в Україні. «На жаль, діти також хворіють та помирають. Ми повинні визнавати той факт, що кожна дитяча смерть є великою трагедією для родини. Так само ми маємо говорити про цю проблему та намагатися створити відповідні служби підтримки для родин, які зіштовхнулися з невиліковною недугою дитини», – наголосила Ксенія Шаповал.

На сьогодні питання паліативної допомоги для дітей законодавчо не врегульоване. Та спільно підписавши Хартію прав дитини, яка помирає, всі сторони задекларували свою рішучу готовність до якнайшвидшого подолання цього недоліку в сучасній системі охорони здоров’я України та визнали право дитини на паліативну допомогу і  гідну смерть.

Для додаткових коментарів щодо проектів програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутися до її директорки Вікторії Тимошевської та менеджерки Ксенії Шаповал, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: