Чи стали місцеві депутати ближчими до виборців після реформування виборчого законодавства?

У Херсоні, Ужгороді та Луцьку відбудуться круглі столи, присвячені реформуванню законодавства про місцеві вибори та діяльності місцевих депутатів

У Херсоні, Ужгороді та Луцьку відбудуться круглі столи, присвячені реформуванню законодавства про місцеві вибори та діяльності місцевих депутатів. Заходи організовують Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу та Лабораторія законодавчих ініціатив спільно з організаціями – учасницями Мережі підтримки реформ за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

18 травня о 14:30 у Херсоні, у прес-клубі “Новий День” (вул. Декабристів, 26), відбудеться круглий стіл і прес-конференція “Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори на Херсонщині”.

У програмі круглого столу:
– презентація результатів моніторингу, який провела Херсонська обласна організація Комітету виборців України;
– експертне обговорення й оцінка результатів місцевої виборчої реформи.

Питання для обговорення:
– Які наслідки реформування законодавства про місцеві вибори?
– Чи виправдала надії частково мажоритарна система виборів?

Контактна особа – Галина Бахматова, (0552) 325 026.

21 травня об 11:00 в Ужгороді, у конференц-залі готелю “Дует+” (вул. Кошицька, 6), відбудеться круглий стіл, присвячений результатам моніторингу діяльності депутатів місцевих рад Закарпатської області та пошуку шляхів удосконалення взаємодії між депутатами місцевих рад і виборцями.

Під час заходу буде презентовано експертну доповідь “Моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори на прикладі трьох рад Закарпатської області”.

Під час круглого столу запропоновано обговорити такі питання:
– актуальний стан і шляхи покращення діяльності депутатів місцевих рад із підтримки зв’язків із виборцями та забезпечення підзвітності перед громадою;
– порівняння форм і результатів діяльності депутатів місцевих рад до та після реформи законодавства про вибори, тобто при застосуванні пропорційної та змішаної виборчих систем;
– оцінка відповідності результатів реформи законодавства про місцеві вибори 2010 року заявленим попередньо очікуванням;
– роль виборчої системи в посиленні зв’язків депутатів із виборцями та підзвітності депутатів перед територіальною громадою: яка система ефективніша для цього?

Підтвердити участь слід телефоном 066 934 80 63 або на електронну пошту bilakpp@gmail.com до 17:00 20 травня.

Контактна особа – Павло Білак, 066 934 80 63, bilakpp@gmail.com.

22 травня об 11:00 у Луцьку, у конференц-залі готелю “Україна” (вул. Словацького, 2), відбудеться круглий стіл “Результати реформи законодавства про вибори до місцевих рад. Волинська область”.

Орієнтовна програма:
– презентація підсумків моніторингу діяльності депутатів Волинської обласної, Луцької та Ківерцівської міських рад;
– представлення результатів дослідження громадської думки мешканців Луцька та міста Ківерці щодо діяльності депутатів місцевих рад за півтора року після виборів;
– обговорення впливу виборчої системи на підзвітність і відкритість депутатів місцевих рад та ефективність представлення інтересів територіальних громад.

Під час обговорення планується порівняти форми та результати діяльності депутатів місцевих рад до та після реформи законодавства про вибори, тобто при застосуванні пропорційної та змішаної виборчих систем. Також учасники круглого столу зможуть висловити власну оцінку відповідності результатів реформи законодавства про місцеві вибори заявленим попередньо очікуванням.

Підтвердити участь слід на електронну адресу mike.shelep@gmail.com до 15:00 21 травня (з позначкою в темі листа “на круглий стіл”).

Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу
Михайло Шелеп
mike.shelep@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: