Чи надає Мінприроди доступ до публічної інформації?

МБО “Екологія-Право-Людина” проаналізувала нормативні акти Міністерства екології та природних ресурсів 2011-2012 років у зв’язку з ухваленням закону “Про доступ до публічної інформації” та нової редакції закону “Про інформацію”

МБО “Екологія-Право-Людина” проаналізувала нормативні акти Міністерства екології та природних ресурсів 2011-2012 років у зв’язку з ухваленням закону “Про доступ до публічної інформації” та нової редакції закону “Про інформацію”. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Уряд зобов’язав Мінприроди, як і інші органи державної влади, врегулювати питання доступу до публічної інформації. Ідеться про утворення спеціальних структурних підрозділів або визначення посадових осіб, які забезпечуватимуть доступ до публічної інформації; визначення спеціальних місць для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію; затвердження переліків відомостей, що становлять службову інформацію; установлення розміру витрат на копіювання та друк запитуваної інформації; порядок складання, подання запитів в усній, письмовій чи іншій формі тощо.

На виконання цих вимог Мінприроди прийняло відповідні накази. Аналіз відомчих документів показав, що в цілому вони відповідають законам “Про доступ до публічної інформації” та “Про інформацію”.

Водночас експерти виявили недоліки врегулювання певних питань і невідповідність деяких норм вищим за юридичною силою нормативним актам. Основні зауваження виникли до нормативних актів, якими врегульовано зарахування публічної інформації до службової, встановлення розміру витрат на копіювання та друк, а також визначення переліку видів екологічної інформації, яку має бути розміщено на веб-сайті Мінприроди.

Аналіз відомчих нормативних актів Мінприроди з зауваженнями та рекомендаціями щодо їх удосконалення надіслано в письмовому вигляді на адресу Міністерства.

Детальні результати аналізу можна переглянути тут

МБО “Екологія-Право-Людина”
(032) 24 33 888
epac@mail.lviv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: