Чи готові жителі Волині до самоорганізації?

Ірина Гайдучик, активістка Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, підготувала статтю про роботу Ресурсного центру для ОСН Волині

Ірина Гайдучик, активістка Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, підготувала статтю про роботу Ресурсного центру для ОСН Волині. Центр працює за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Чи готові жителі Волині до самоорганізації?
Ірина Гайдучик

Сьогодні скаржитись на те, що громада не показує своєї згуртованості та не об’єднує зусилля для вирішення питань, які їх турбують, означає абсолютно не бачити тих змін, які за останній час відбулись у свідомості більшої частини населення України. Ми спостерігаємо яскраві приклади згуртованості українців, як на місцях, так і в столиці. Проте, одне діло, хвиля піднесення та всеохоплюючого патріотичного духу, який змушує громаду рухатись у напрямі покращення умов (політичних, економічних) свого проживання, а інше діло – щоденна рутинна робота у своєму будинку, на вулиці чи у місті, яка виключатиме поняття «Не потрібно моєму сусіду-не потрібно мені» або ж «Це діло влади, а не моє».

На даному етапі великою прогалиною, як новообраної влади, так і громадського сектору, буде відсутність будь яких систематичних дій для підтримки розвиненої активності та бажання щось змінювати кожного жителя. Практично кожен пересічний громадянин розуміючи значення та можливості своєї участі у впровадженні змін, має отримати у своє користування дієвий інструмент, який йому у цьому допоможе.

Одним із таких інструментів, який дає змогу взаємодіяти із владою на правах рівноправного партнера, представляти у органах влади інтереси громади, приймати участь у реалізації місцевої політики, а також бути безпосереднім учасником створення комфортних умов проживання, є органи самоорганізації населення (ОСН).

Ще донедавна актуальність створення цих інститутів Ресурсному центру для ОСН, що створений та діє за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» потрібно було пояснювати та обґрунтовувати, як для влади, так і для кожного жителя зокрема. На сьогодні тенденція така: представники органів місцевого самоврядування з найвіддаленіших куточків Волині звертаються із пропозиціями співпраці у напрямі підвищення рівня самоорганізації населення, створення відповідної нормативної бази для їх ефективної діяльності, а також забезпечення їх участі у вирішенні тих проблемних питань, які є актуальними, але які влада самотужки, на разі, вирішити не в змозі.

У березні 2014 року на запрошення Ківерцівської районного керівництва працівники Ресурсного центру для ОСН для сільських, селищних та міських голів Ківерцівського району розповідали про можливості і механізми самоорганізації населення на місцях. Вдалось поділитись наявним досвідом самоорганізації, обговорити можливості його впровадження на місцях та, найголовніше, напрацювати перші кроки співпраці, як у роботі із населенням, так і у розробці нормативної бази діяльності органів самоорганізації населення.
    
Ресурсний центр, що діє у м. Луцьк (вул. Глушець, 49 оф. 451, тел. 0332-78-59-52) покликаний сприяти самоорганізації населення на Волині через надання правових, інформаційних, навчальних, консультаційних, методичних та інших видів послуг. Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування та небайдужих громадян скористатись послугами Ресурсного центру та запровадити ефективні механізми вирішення локальних проблем та впровадження практик участі громади у створенні та реалізації місцевої політики.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН
095 64 54 655
(0332) 2000 32
press.asossiation.osbb@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: