Чернівецькій міськраді пропонують удосконалити механізм звітування

За словами експертів, лише 39% рішень сесій Чернівецької міської ради та 24% рішень виконкому міської ради за 2010 рік оприлюднено на сайті міськради

Лише 39% рішень сесій Чернівецької міської ради та 24% рішень виконкому міської ради за 2010 рік оприлюднено на сайті міськради. Такі дані було представлено на круглому столі “Забезпечення доступу громадян до інформації, яка носить суспільний інтерес”, що відбувся 23 травня в Чернівцях. Захід організувала Спілка активної молоді за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Найменш доступними для громадськості визнано земельні рішення, яких найменше розміщено на сайті, хоча цих рішень міська рада прийняла найбільше й вони підлягають оприлюдненню.

“Ми переконані, що з набуттям чинності закону України “Про доступ до публічної інформації” громадянам буде легше отримати будь-яку інформацію від органів влади, адже закон передбачає відповідальність чиновників за бездіяльність та відписки. Органи влади зобов’язані, згідно з законом, оприлюднювати не лише прийняті рішення, але й відповідні проекти рішень, що створює реальну можливість чернівчанам проконтролювати дії чиновників”, – зазначив голова Спілки активної молоді Володимир Бешлей.

Експерти організацій громадянського суспільства, депутати міської ради та представники засобів масової інформації запропонували міській раді вдосконалити механізм інформування громадян про свою діяльність через прийняття відповідних локальних нормативних актів. Крім цього, запропоновано розмістити на сайті міської ради зразки інформаційних запитів до різних служб, детальну інформацію про послуги, які надають виконавчі органи та комунальні підприємства міської ради, запровадити онлайн приймальню тощо.

Контакти: Спілка активної молоді, (0372) 52 80 59, SAM-03@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: