Через запит на генплан міський голова поскаржився прокуратурі

Голова Кодимської міської ради (Одеська область) подав запит до прокуратури на громадську організацію “Право на майбутнє” за те, що та надіслала запит на генеральний план міста

Голова Кодимської міської ради (Одеська область) подав запит до прокуратури на громадську організацію “Право на майбутнє” за те, що та надіслала запит на генеральний план міста. Запит було подано в межах моніторингу доступності генпланів, який здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно з партнерами в регіонах за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Посадовці з міської ради Кодими спочатку відповіли громадським активістам, що запитуваних матеріалів орган місцевого самоврядування не має, а по інформацію потрібно звертатися до Кодимської районної державної адміністрації. При цьому, згідно з законом “Про доступ до публічної інформації”, міська рада була зобов’язана сама перенаправити запит до райадміністрації. Проте у міськраді вирішили цим не обмежуватися. Вже за кілька тижнів громадським активістам зателефонували з Ізмаїльської прокуратури та запросили на бесіду. Коли ж у працівників прокуратури поцікавилися про підставу запрошення, ті повідомили, що Кодимський міський голова Володимир Склярук подав запит із проханням перевірити діяльність організації та з’ясувати, що це за “сумнівна контора” цікавиться генпланом і чи має вона на те право. У відповідь ізмаїльські активісти попросили прокурорів оформити своє запрошення не лише телефонним дзвінком, а й офіційним листом.

Після отримання офіційного листа президент громадської організації Наталія Скоробреха відвідала міськрайонну прокуратуру, де була змушена провести роз’яснення для працівників прокуратури щодо застосування законодавства про доступ до публічної інформації. Завдяки цьому працівники прокуратури змогли підготувати обґрунтовану відповідь на запит міського голови.

“Вражає те, що ні працівники прокуратури, ні посадові особи міської ради не володіють достатньою мірою нормами інформаційного законодавства. Запит міського голови Кодими до прокуратури свідчить про некомпетентність цього чиновника та про те, що на інформаційні запити міська рада відповідає вкрай рідко. Приємно, що в конкретному випадку прокурорські працівники виявили готовність до сприйняття інформації та проблема успішно вирішилася”, – прокоментувала ситуацію Світлана Гудь, керівник проектів громадської організації “Право на майбутнє”.
     
Інформацію про доступ до генпланів в інших українських містах можна знайти на сайті http://cityplan.in.ua/.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: