«Бути мігрантом в Україні» – запрошуємо журналістів і блогерів на прес-конференцію про легалізацію іноземців

У п’ятницю, 14 грудня, «Європа без бар’єрів» запрошує журналістів і блогерів на прес-конференцію «Бути мігрантом в Україні. Що заважає іноземцям, які тут живуть і працюють», присвячену питанням міграційної політики України та основним проблемам легалізації іноземців. Початок об 11:30, прес-центр агенції УНІАН.

 

У п’ятницю, 14 грудня, «Європа без бар’єрів» запрошує журналістів і блогерів на прес-конференцію «Бути мігрантом в Україні. Що заважає іноземцям, які тут живуть і працюють», присвячену питанням міграційної політики України та основним проблемам легалізації іноземців.  Початок об 11:30, прес-центр агенції УНІАН.

Україна залучена до глобальних міграційних процесів, які активізувалися в усьому світі. Трудова міграція у поєднанні зі скороченням населення та збільшенням тривалості життя призводить до нестачі робочих рук на ринку праці. Одним з можливих виходів є активізація політики залучення на український ринок праці громадян інших країн. Відповідні пріоритети, спрямовані на спрощення легального перебування в Україні іноземців, є частиною чинної Стратегії міграційної політики, але на практиці процедури отримання дозвільних документів часто виявляються значно більш складними, дорогими і неприємними, аніж це зафіксовано в законодавстві, відлякуючи потенційних інвесторів та кваліфікованих спеціалістів.

Під час заходу ми представимо попередні результати дослідження, яке включало інтерв’ю з іноземцями, що мають досвід отримання українських документів (посвідка на проживання, статус закордонного українця, громадянство України), аналіз законодавства, моніторинг ЗМІ та інтерв’ю з профільними експертами.

Питання до розгляду:

–          Міграційні тренди в Україні, Центральній і Східній Європі

–          Міграційна політика України: дружня чи ворожа

–          Еміграція та імміграція: як досягти балансу

–          Жити в Україні: основні проблеми легалізації

–          Стати громадянином: структура і слабкі місця процедури набуття громадянства

–          Статус закордонного українця: провал чи успіх

Учасники:

  • Ірина Сушко, виконавчий директор, ГО «Європа без бар’єрів»
  • Катерина Кульчицька, аналітик ГО «Європа без бар’єрів»

Робоча мова: українська

Акредитація листом на пошту pkravchuk.ewb@gmail.com або через форму

Захід відбувається у рамках проекту “Громадська оцінка й адвокація змін до державної політики надання громадянства“, який виконується ГО «Європа без бар’єрів» під егідою Української Національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках  грантового компоненту проекту «Громадська синергія»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: