Боротьбу з корупцією розпочнуть у регіонах

Експерти переконані, що боротьбу з корупцією слід розпочинати на регіональному рівні

Боротьбу з корупцією слід розпочинати на регіональному рівні. Про це йшлося на прес-конференції в Києві 3 травня. Захід організувало Творче об’єднання “ТОРО” – Контактна група в Україні “Transparency International” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як розповів президент “ТОРО” Олексій Хмара, у п’яти регіонах України (Київ, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська й Івано-Франківська області) громадськість та влада об’єдналися, щоб підготувати ефективні місцеві програми протидії корупції.

Кожна з областей має власне бачення цього процесу. У Києві, наприклад, планують зробити єдиний телефонний центр – “гарячу лінію”, куди можна буде заявити про проблему, отримати допомогу та перевірити роботу посадовців. Єдиний центр дозволить оперативно опрацьовувати звернення та давати відповіді. Окрім того, кияни хочуть зробити пункти доступу до інформації про діяльність міськадміністрації в публічних місцях – у школах, бібліотеках тощо.

Вінницька область, яка першою в Україні підготувала й ухвалила регіональну антикорупційну програму, бачить боротьбу з корупцією через максимальне залучення представників громадянського суспільства. Зокрема, у Вінниці планується залучити активних громадян до громадської антикорупційної експертизи діяльності органів публічної влади. У цьому їм допомагатиме Лабораторія громадських експертиз та Інтернет-ресурс “Антикорупційний портал Вінниччини”, де кожен зможе знайти інформацію про антикорупційне законодавство, дізнатися про досвід у ключових питаннях протидії корупції: що робиться, до кого можна звернутися та хто може допомогти?

Кіровоградщина прагне підвищити рівень правової освіти посадовців, у тому числі сільських голів, адже значна їх частина не мають досвіду управління та не знають законів. В області хочуть посилити взаємодію між органами влади, правоохоронцями та громадськими активістами, щоб вони мали спільне бачення у питаннях протидії корупції, а не звинувачувати один одного в бездіяльності.

На Франківщині хочуть зосередитися на контролі за процедурами та використанням коштів у бюджетних установах. Влада готова залучити громадськість, яка б не дозволяла незаконно збирати кошти у школах і дитячих садках, а також контролювала ефективність використання бюджетних коштів. Ініціатори антикорупційної програми планують залучити до її створення всіх зацікавлених.

Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко вважає, що сьогодні існує потреба не лише в адаптації Державної програми запобігання та протидії корупції під проблеми кожного регіону, а й у напрацюванні регіонами власних антикорупційних програм. “Успішність їх реалізації дозволить поширити позитивний регіональний досвід протидії корупції на інші регіони, а також врахувати його в Державній програмі. Але для того щоб цей досвід був успішним, регіональні антикорупційні програми повинні передбачати чіткі індикатори та реалістичні строки їх виконання, орієнтуватись на реальні проблеми та готуватися у тісній співпраці влади та громадськості”, – наголосив експерт.

{qtube vid:=Nl3CI8Z-6T4 w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Творче об’єднання “ТОРО”
(044) 360 52 42
media@toro.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: