Боротьба ромського народу за свої права: Ужгород

Роми, які компактно проживають у таборах є малоосвіченою та найбіднішою верствою населення, а від так їх права порушуються найчастіше і у найбрутальніший спосіб. Так, у м. Ужгород ромські родини, які проживають у 32-во квартирному будинку за адресою вул. Ужанська, 85 не мають жодних правових документів, які засвідчують легальність їхнього перебування в займаних квартирах.

Роми, які компактно проживають у таборах є малоосвіченою та найбіднішою верствою населення, а від так їх права порушуються найчастіше і у найбрутальніший спосіб. Так, у м. Ужгород ромські родини, які проживають у 32-во квартирному будинку за адресою вул. Ужанська, 85 не мають жодних правових документів, які засвідчують легальність їхнього перебування в займаних квартирах. З 32-х родин, тільки одна родина має на руках договір найму жилого приміщення, однак ніхто не має і не може мати ордерів на вселення та укладених договорів найму із місцевим ЖРЕРом, оскільки заселення відбулося не на підставі рішення виконкому.

Відповідно до розпоряджень міського голови Ужгорода №51 від 05.02.1999 року та №516 від 29.09.1999 року постраждалим від повені ромським сім’ям було надано у користування 32-ві квартири у двоповерховому будинку по вул. Ужанська, 85 у м. Ужгороді.

В 2016 році маємо великі сподівання на зрушення з мертвої точки проблеми Ужанської 85, розповідає Ролан Гажі, лідер ініціативної групи мешканців будинку. Не може так бути щоб понад 300 ромів зависли в повітрі без будь-яких елементарних прав на управління та розпорядження своїм майном. Завдяки підтримці наших міських депутатів та координаційної ради, яка зараз створюється при міському голові, люди надіються на допомогу, тому ми звертаємося до міської ради вирішити наше питання раз і назавжди. Більше половини людей чесно живуть у будинку з 1999 року. 

У місцевому ЖРЕРі визнають, що вже понад 15 років з квартиронаймачами не укладають договорів найму. В ЖРЕРі з розумінням ставляться до проблеми, та вказують на необхідність ухвалення рішення на виконкомі.

Усі користувачі 32-х квартирного будинку добросовісно та відкрито володіють квартирами понад 15 років, забезпечують благоустрій території та вивіз побутового сміття, забезпечують справний стан будинку в міру власних можливостей.

Легалізація майнових прав понад 300 ромів цього будинку можливі через ухвалення політичного рішення новобраною міською радою (виконкомом) про видачу ордерів та укладення договорів найму, каже депутат міської ради Мирослав Горват. Надалі, якщо роми забажають, то зможуть згуртуватись у ОСББ та самостійно шукати інвестиції у власний будинок.

Проект виконується Карпатським агентством прав людини «Вестед» у партнерстві із Закарпатським обласним ромським об’єднанням «Романі черхень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Автор статті та фото:  Яцков Микола

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: