Більшість кременчужан вважають своє місто європейським

У Кременчуці (Полтавська область) відбулася громадська дискусія в межах проекту “Кроками світових геніїв” – унікальний туристичний маршрут Кременчуком”

22 жовтня у Кременчуці (Полтавська область) відбулася громадська дискусія в межах проекту “Кроками світових геніїв” – унікальний туристичний маршрут Кременчуком”. Захід організував Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” спільно з Управлінням культури й туризму виконкому міськради за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

На обговоренні лунали ідеї про створення літературного скверу в Кременчуці, музичного фонтану та туристичного маршруту, який би спирався на легенди про козака Івана Кременчука.

Також було презентовано результати громадського опитування “Імідж Кременчука”. Симпатії кременчужан щодо улюбленого місця розділилися між парками (лідером серед яких є Придніпровський парк) і набережною. Для 30% опитаних Кременчук асоціюється з добрими людьми, а ще для 20% – із представниками місцевої влади. Європейським місто вважають 55,4% опитаних.

Питання про те, як презентувати місто іноземцям, стало одним із найскладніших. Місцями, вартими уваги, було названо набережну та Придніпровський парк, Дніпро, Кременчуцький краєзнавчий музей, парк Миру, декілька розважальних закладів і закладів громадського харчування, заводи, площі, міст, меморіал “Вічно живим” і навіть баню та жіночий гуртожиток. Графічним символом, що міг би передати дух Кременчука, більшість опитаних (104 людини) визнали міст або Дніпро, для 55 людей це герб і тільки для 23 – заводи чи промислові об’єкти.

Щодо культурної спадщини міста 206 учасників опитування (38%) відповіли “не знаю”. Об’єктами культурної спадщини було названо краєзнавчий музей (14,9% опитаних), будівлі / архітектуру / історію міста, пам’ятник Леніну (40 людей, або 7,4%), творчих людей, вихідців із Кременчука. 57,6%, тобто 311 опитаних, визнали, що Кременчук – це місто-завод. Символом міста назвали Дніпро (52,6%, або 284 людини).

Із повними результатами опитування можна ознайомитися тут.

КІПЦ “Європейський клуб”
(05366) 36 000
euroclub.kremen@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: