Більше третини кримчан не знають, як отримати житлову субсидію

3 серпня у Симферополі відбулася прес-конференція, на якій було презентовано соціальний компонент проекту “Аналіз ефективності механізму надання субсидій у сфері житлово-комунального господарства”.

3 серпня у Симферополі відбулася прес-конференція, на якій було презентовано соціальний компонент проекту “Аналіз ефективності механізму надання субсидій у сфері житлово-комунального господарства”. Проект реалізується Симферопільською міською громадською організацією “Регіональна рада експертів” за підтримки програми “Верховенство права”. Метою якого є антикризові рекомендації та захист прав населення у сфері надання ЖКГ-субсидій.

Під час прес-конференції керівник проекту Тетяна Клименко повідомила журналістів: “У 2010 році майже 34 тисячі домогосподарств Криму отримали житлову субсидію. У травні 2011 року кількість відмов у видачі субсидій не досягла 10%, але навіть за таких показників більше третини населення відповідають, що вони недостатньо ознайомлені що таке субсидія та чи мають вони на неї право”.

У рамках соціального компоненту відкрито громадську приймальню та юридичну консультацію, де будь-хто може безкоштовно отримати відповіді на питання про субсидії. Ці консультації доступні також у мережі Інтернет, а волонтери організації допомагають тим, хто не має доступу до Інтернету та фізичної можливості отримати консультацію.

1 серпня було також відкрито юридичну приймальню, куди вже надійшло багато звернень громадян, з яких 30 вже опрацьовано. За словами її куратора, адвоката Наталії Усатенко, за підсумками перших днів роботи можна із впевненістю казати, що більшість запитань населення стосується самої суті субсидії, порядку її нарахування та кола осіб, котрі можуть її вимагати.

Експерти проекту надали інформацію про охоплення житловими субсидіями домогосподарств Криму. Так, у лютому 2011 року середня сума нарахованої субсидії склала 129,4 грн., а у травні 2011 – 62,1 грн. У 2010 році на субсидування населення було витрачено понад 12 мільйонів гривень, що у 2 рази більше, ніж попереднього року. За останній рік кількість адресатів субсидій зросла вдвічі, але досі вона становить менше половини тих, хто може на неї розраховувати. Це лише 4,5% сімей від їх загальної кількості.

Контакти: ГО “Регіональна рада експертів”, Тетяна Клименко, (098) 6313548.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: