Бездіяльність Мінрегіону знову розглядатимуть у суді

5 лютого о 10:30 у Київському апеляційному адміністративному суді відбудеться розгляд апеляційної скарги Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на постанову Окружного адміністративного суду Києва

5 лютого о 10:30 у Київському апеляційному адміністративному суді (вул. Московська, 8, корп. 30, зала 7) відбудеться розгляд апеляційної скарги Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на постанову Окружного адміністративного суду Києва. Своїм рішенням від 1 жовтня 2013 року цей суд визнав протиправним нерозгляд Мінрегіоном експертних пропозицій Східноукраїнського центру громадських ініціатив, які було підготовано за результатами громадської експертизи діяльності відомства. Експертизу було здійснено в межах моніторингу доступності генеральних планів міст, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах громадської експертизи центр досліджував процедуру формування Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Мінрегіоні. Експерти з’ясовували причину, яка спонукає Міністерство вносити до цього документу великомасштабні карти та плани, що, у свою чергу, призводило до засекречення генпланів міст.

За результатами дослідження громадські активісти підготували експертні пропозиції, які ще в липні 2012 року надіслали до Мінрегіону. Проте, порушуючи пункт 7 постанови Кабінету Міністрів №976 від 5 листопада 2008 року, Міністерство понад рік ухилялося від проведення колегії, під час якої мало бути розглянуто експертні пропозиції. З метою змусити відомство виконувати постанову уряду громадська організація була вимушена подати на Мінрегіон до суду.

“Ми вважаємо, що Окружний адміністративний суд Києва дав справедливу правову оцінку бездіяльності Міністерства, ти самим чітко вказавши, що посадовці мають діяти винятково в межах закону, а не на власний розсуд. На жаль, у Міністерстві й далі вважають, що 14-місячна затримка з розглядом експертних пропозицій є нормальним явищем, і не визнають, що мав місце факт протиправної бездіяльності. Власне, щодо правової оцінки бездіяльності Мінрегіону й відбувається процес”, – пояснив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Згідно зі статтею 6 Цивільного процесуального кодексу, “розгляд справ у всіх судах проводиться усно і відкрито”.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
067 640 94 40
zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: