«Без руху знизу децентралізація не буде ефективною», – Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

24-25 березня у Львові відбувся V Всеукраїнський форум місцевого самоврядування, який зібравмерів українських міст, представників об’єднаних громад, виконавчої влади, вітчизняних та іноземних експертів – разом близько півтисячі учасників.

24-25 березня у Львові відбувся V Всеукраїнський форум місцевого самоврядування, який зібравмерів українських міст, представників об’єднаних громад, виконавчої влади, вітчизняних та іноземних експертів – разом близько півтисячі учасників. Від Міжнародного фонду «Відродження» у Форумі взяли участь Євген Бистрицький, виконавчий директор Фонду та Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» у Фонді. Організував захід аналітичний центр «Інститут міста» у партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження». 

Євген Бистрицький наголосив, що для ефективної реформи децентралізації необхідне вміння самоорганізації місцевого населення, і Фонд протягом 25 років активно працює над тим, щоб розвивати у містах, селах і громадах навички самоорганізації.

«Повідомлення для місцевої і центральної влади: вмійте співпрацювати у громадах, з громадянами. І меседж для всіх громадян: вмійте самоорганізовуватися і залучати досвід самоорганізації громадських організацій, комунікувати з владою. Адже сьогодні децентралізація – це реформа, яка проводиться зверху, але без руху знизу вона не буде ефективною», – підкреслив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Олексій Орловський зауважив, що розвиток місцевої демократії неможливий без створення ефективних механізмів громадської участі на законодавчому рівні. 

«Протягом останніх двох років у контексті реформи місцевого самоврядування багато йдеться про бюджети та перерозподіл повноважень, але сьогодні немає низки законів, які би забезпечували умови для реальної громадської участі. Зокрема – про місцеві референдуми, збори громадян за місцем проживання; а закон «Про органи самоорганізації населення» вже безнадійно застарів, що ставить під питання наявність реальної місцевої демократії у країні», – сказав директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.

Загалом на 16-ти панельних дискусіях Форуму, обговорювали роль місцевого самоврядування у процесах зміцнення та розвитку держави, реформування освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства у контексті децентралізації, фінансові моделі та нові законодавчі ініціативи для розвитку об’єднаних територіальних громад тощо. 

Інші партнери V Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування: Львівська міська рада, Асоціація міст України, Проект «U-LEAD в Європі», Академія Фольке Бернадотта, Програма USAID «Рада», проект GIZ в Україні «Інтегрований розвиток міст в Україні», Програма Ради Європи, Програма USAID DOBRE, Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), SKL International та інші.

Для додаткових коментарів щодо діяльності програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутися до його директора Олексія Орловського, надіславши запит на pr@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: