«Бебісітери президента»: рузультати

"Бебісітери президента" - реаліті-шоу про молодих людей, що вперше голосують. Ми не спонукаємо їх брати долю у власні руки й бігти на вибори, не намагаємося їх просвітити чи перевиховати. Ми спостерігаємо, як вони спостерігають.

“Бебісітери президента” – реаліті-шоу про молодих людей, що вперше голосують. Ми не спонукаємо їх брати долю у власні руки й бігти на вибори, не намагаємося їх просвітити чи перевиховати. Ми спостерігаємо, як вони спостерігають. Міжнародний фонд “Відродження” є партнером проекту.

Героям нашого серіалу «Бебісітери президента» однозначно пощастило із першими виборами: цьогорічна президентська кампанія — вже сама по собі трагікомічний серіал, що, здається, із кожною серією все більше відривається від реальності. На відміну від напіввіртуальних героїв великого політичного серіалу, наші бебісітери цілком живі: важко уявити, чим живуть політики між виборами, а Саша, Маґда, Олег, Женя та Олег Родіон виринають з дослідження української політики, перестають няньчитися із маленькими президентиками та повертаються до власних життів у Києві, Львові, Харкові чи Попасній. Що саме вони тепер робитимуть? Із чим виходять з нашого проекту та з історичної президентської лихоманки-2019? Про це наш восьмий епізод. Фінальний. Громадське сумує вже(

Олег Родіон Шуригін-Грекалов

21 квітня, в день голосування у другому турі, в Олега Родіона відкриття виставки, вечірка і день народження. Але то ввечері, а зранку він вирушає на виборчу дільницю, бо жодних сумнівів у необхідності голосувати в хлопця немає. «Я змінив своє ставлення до політики, — говорить він.— Вона сама по собі — не зло. Просто там стільки рагулів!» Від нового президента України Володимира Зеленського Олег Родіон нічого доброго не чекає: він налаштований категорично песимістично. Олега обурює і бентежить те, що політики не надто цікавляться думкою його покоління молодих людей. Ось чому йому сподобалося бути «бебісітером президента»: «Дуже класно, що до нас нарешті звернулися як до рівних!».

Олег Майборода

Вибори закінчилися, переміг кандидат, за яким «наглядав» у нашому проекті Олег з Попасної. Хлопець зізнався, що й сам голосував за Зеленського, але не відчуває ейфорії від його перемоги, бо «нічого такого радісного в цьому й нема, але він краще, ніж інший кандидат». Ще до того, як стати бебісітером для Зеленського, Олег уже йому симпатизував, бо «може, буде веселіше жити, не був у політиці, молодий і чистий».

Вибори виборами, а машина у гаражі стоїть неремонтована. У день «нового життя» Олег їде міняти нову «рульову» на свою стареньку «копійку». Каже, роботи ще багато. І це стосується не тільки машини.

На питання, із чим він зайшов у проект «Бебісітери президента» і з чим виходить, говорить коротко і щиро: «Йду з проекту з емоціями, які неможливо передати. З новими людьми. І новими думками про політику».

Женя Бицань

Якщо ви стежили за нашими героями, то ми вас не здивуємо: Женя дуже переживає за майбутнє України. Бебісітер Петра Порошенка голосував за свого підопічного й до останнього вірив у його перемогу. Хоча трагедії з перемоги Володимира Зеленського Женя теж не робить: «Друзі, політичний курс не зміниться. Цілком можливо, ми дарма драматизуємо». Женя закликає всіх ніколи не сваритися через політику та поважати вибір політичних опонентів, бо саме так працює демократія. «І давайте жити так, як і жили до виборів», — додає хлопець. Щоб відволіктися від президентських баталій, Женя відправляється оновлювати діловий гардероб: він шукає костюм, сорочку і краватку. «Ну, чим я не помічник народного депутата?» — сміється Женя, приміряючи одяг.

Маґда Димид

Чи можна християнам дивитися «Гаррі Поттера»? Чи можна мити голову на Благовіщення? На ці та інші питання Маґда вирішила відповідати у своєму блозі. Його назвала «Християнин чи бандит? з Маґдою Димид». «Я якось їхала в потязі, і хтось з пасажирів вигукнув: “Я — не християнин, я — бандит!”. І мені це так сподобалося, що я вирішила, що треба якось використати як назву. І ось трапилась нагода», — каже дівчина. Ідея створити короткі відео про поширені міфи в християнстві виникла ще на першому курсі. Однак, втілити її в життя Маґду надихнула участь в проекті «Бебісітери президента».

Вибори в Україні Маґда порівнює із гонкою Гілларі Клінтон та Дональда Трампа. Дівчина навіть не очікувала, що вони будуть такими цікавими. «Я думала, що Зеленський буде “ахаха”, що він навіть не пройде до другого туру. Думала, що взагалі вийде Тимошенко. Я навіть не могла уявити, що мої перші вибори будуть аж такі», — Маґда ділиться враженнями від результатів виборів.

Саша Новікова

«Якщо я щось хочу, то отримую одразу», — життєва позиція Саші. Її день почався з бажання набити перше тату, але спершу потрібно було зробити найскладніше — обрати малюнок. Довго перебираючи варіанти, дівчина зупинилася на зображенні паперового літачка. Його вирішила набивати на руці. «Тату я захотіла спонтанно, в подорожі я їжджу спонтанно, і взагалі спонтанність — це все моє, тому мій літачок буде означати спонтанність», — розповідає Саша про значення свого тату. Однак, спонтанність не завжди спрацьовує. Проголосувати у другому турі Саші так і не вдалося: її не включили у реєстр виборців. Щоб це владнати, вона мала завчасно поїхати в Харків, однак не змогла через навчання. Хоч і дуже хотіла. Під час участі у проекті дівчина змінила ставлення до політики: «Надалі я буду старатися більше цікавитись політикою. І обов’язково буду голосувати на всіх наступних виборах».

Документальний серіал «Бебісітери президента» створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відеоматеріал відображає позицію героїв серіалу, що не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: