Базовий тренінг з моніторингу закритих закладів

25–28 квітня 2018 року Департамент Національного привентивного механізму та "Україна без тортур" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи.

25–28 квітня 2018 року Департамент Національного привентивного механізму та “Україна без тортур” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання триватиме чотири дні. Для тих, хто отримає запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні НПМ діє з 2012 року у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.

Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим з прав людини.

Базові критерії монітора:

  • бути повнолітнім громадянином України;
  • не мати непогашеної судимості;
  • не перебувати на державній службі;
  • бути готовим підписати етичний кодекс монітора та дотримуватись його положень.

Програма тренінгу включає:

  • Загальні питання НПМ (становлення та розвиток НПМ в Україні, місія, завдання).
  • Визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні.
  • Мінімальні стандарти належного поводження у місцях несвободи.
  • Принципи та методи моніторингу місць несвободи.
  • Вивчення досвіду роботи НПМ інших країн.
  • Організація взаємодії з державними органами.

Мова навчання: українська та російська.

Дата проведення: 25-28 квітня 2018 року

Місце проведення: Освітній дім прав людин в Чернігові. Присутність та участь на всіх заняттях – обов’язкова.

Критерії відбору:

Група формується за результатами конкурсного відбору Експертною радою, на основі досвіду, мотивації учасників та принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Житомирської, Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Луганської та Чернівецької областей.

За результатами тренінгу Експертна рада рекомендуватиме Уповноваженому ВР України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (безоплатно) в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно заповнити АНКЕТУ за посиланням https://goo.gl/forms/qH940SDEOEe2NE8G3яка включає розгорнутий мотиваційний лист. 

Рекомендаційний лист Вам можуть надати громадські монітори, регіональні представники/координатори взаємодії із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Та рекомендація не надає виключного права на участь у базовому тренінгу.

Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу. 

Кінцева дата реєстрації для участі у тренінгу: 1 квітня 2018 року. 

Учасників конкурсу повідомлять про результати не пізніше 10 квітня.

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь: (044) 253-61-71, +38 (067) 011-45-45 або е-поштою: ukraine.without.torture@gmail.com 

Приєднуйся до команди громадських моніторів!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: