Багатодітна матір відстояла своє право власності

Олена Матвійчук, голова ГО "Центр Правової Допомоги", опублікувала статтю про те, як жінці допомогли довести право власності на спільну квартиру

Олена Матвійчук, голова ГО “Центр Правової Допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як жінці допомогли довести право власності на спільну квартиру. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Багатодітна матір відстояла своє право власності
Олена Матвійчук

Спільна власність на квартиру може розсварити найближчих родичів. Так сталося і з багатодітною матір`ю з Ковеля, яку рідні брати намагалися не пускати в успадковану після мами квартиру.

Справа почалася у 1995 році, коли Олена Крамаренко* разом із своїми братами (їх четверо) та мамою приватизували чотирикімнатну квартиру у спільну сумісну власність.

У 2006 році мати Олени померла. З того часу розпочалися непорозуміння із ріднею стосовно володіння і користування спільною квартирою.

Оскільки відносини жінки із братами стали дуже напружені, то юридично оформити документи на квартиру після смерті матері ніяк не вдавалося. Іти до нотаріуса, збирати документи, ще й витрачати на це гроші, брати не виявляли бажання. Тим більше, що один із них постійно проживає у Німеччині.

За цей час Олена вийшла заміж та народила трьох дітей. Постійно вона проживає у квартирі свого чоловіка. Але при цьому вона продовжувала частково сплачувати рахунки за комунальні послуги, як співвласниця маминої квартири. Її двоє братів, разом зі своїми сім’ями, проживають у спільній квартирі, і у них інколи виникала заборгованість по оплаті рахунків за комунальні послуги. Четвертий брат проживає в будинку у своєї дружини, але від частки в спадку не відмовлявся.

Брати не дозволяли користуватись Олені помешканням. Вказували, що вона не має ніякого відношення до квартири і, взагалі, нехай йде до свого чоловіка.

Олена пропонувала братам виплатити їй грошові кошти за частку в квартирі і вона не буде претендувати на помешкання. Але брати тільки насміхалися з неї.

Тому, не знайшовши порозуміння із ріднею, Олена Крамаренко звернулась до працівників Центру правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги» за допомогою.

У грудні 2013 року юрисконсульт Центру Василь Ковальчук підготував Олені позов про визначення часток у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування за покійною мамою.

Судові слухання тривали майже півроку, оскільки брати не завжди приходили на засідання. Олена Крамаренко постійно підтримувала зв’язок із працівниками Центру, консультувалась як поводити себе на засіданнях, повідомляла про хід розгляду справи. Працівники надавали не тільки юридичну допомогу, а й психологічну, підтримували Олену морально. Бо їй важко було пережити таке ставлення з боку рідних братів.

На початку липня 2014 року Олена завітала до Центру правової інформації та консультацій у місті Ковелі із рішенням суду, в якому було задоволено всі позовні вимоги клієнтки. А саме: спільна сумісна власність квартири стала спільною частковою власністю, а також визнано право власності жінки на частку в квартирі після смерті матері. Юрисконсульт Василь Ковальчук проконсультував Олену, як їй далі оформляти документи на квартиру в державній реєстраційній службі.

Після оформлення документів Олена знову завітає до Центру за допомогою у складанні позову про розподіл рахунків по оплаті за комунальні послуги.

* Ім`я героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр Правової Допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: