Архів війни виклав у відкритий доступ документальний фільм «Свідки: На північ від Києва»

Із 1 жовтня фільм «Свідки: На північ від Києва» від команди «Архіву війни» доступний до пере-
гляду на YouTube-каналі Ukraїner. Долучайтеся до збору інформації про події повномасштаб-
ного вторгнення. Якщо ви готові розповісти команді проєкту про свій досвід війни, заповніть анкету за посиланням: bit.ly/war-archive-witness-form або просто зателефонуйте за номером +380669996633.


«Свідки: На північ від Києва» — це документальний фільм, створений з інтерв’ю, які команда
«Архіву війни» збирає з 2022 року. Це історії п’ятьох сміливих жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли спротив. Передача гуманітарки, порятунок наших військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжідля бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — усе це великі й маленькі особистіподвиги, які надихають і дають нам сили продовжувати боротьбу.

Прем’єра стрічки відбулася під час 20 Міжнародного фестивалю документального кіно про
права людини Docudays UA.

«”Архів Війни” і Ukraїner партнери вже впродовж року. Зберігаючи і впорядковуючи відеомате-
ріали проєкту, ми не перестаємо захоплюватись історіями. Їхніми героями й героїнями, і тим яким доступним і водночас глибоким тоном вони розповідають про цю війну. Це без перебільшення історичні матеріали. Ми раді можливості зробити прем’єру разом з Ukraїner, адже наші оповіді також про спротив, опір простих людей, про сміливість українців/-ок, яка здивувалавесь світ. Ми готуємо наступні серії “Свідків” і незабаром плануємо їхні випуски спільно з Ukraїner», — коментує Роман Бондарчук, керівник «Архіву війни».
«Архів війни» —це напрям діяльності, що реалізується у співпраці ГО «Докудейз» (Україна) та «Infoscope» Ltd (Велика Британія), в якому збирається документація подій повномасштабного вторгнення. Важливою частиною проєкту є інтервʼю зі свідками/-инями воєнних злочинів та подій війни, що можуть допомогти в майбутніх розслідуваннях та, зрештою, покаранні росіян.

Якщо:
– ваш будинок було пошкоджено або розграбовано російськими військами
– ви мусили евакуюватися з рідного міста і будувати життя спочатку
– на ваших очах вчинялося насилля над цивільними
– стали свідками злочинів російських військових
– ви знаєте як це – жити під час окупації?
– або ви хочете поділитися історією про свій досвід проживання війни.

Заповніть коротку форму і команда «Архіву війни» зв’яжеться з вами: bit.ly/war-archive-
witness-form.

Важлива кожна історія!

Архів війни – непублічний ресурс. Доступ до нього можна отримати після бекграунд-чеку та авторизації.

Інформація в Архіві має три рівні доступу до матеріалів. Це забезпечує захист персональних даних і чутливої інформації. Архів існує у кількох копіях. Доступ до платформи регулюється протоколами та інструментами кібербезпеки.

Це означає, що надані свідчення надійно збережнені від стороннього ока. Доступ до них мають лише вибрані співробітники Архіву війни та його партнери — правозахисники/-ці та правоохоронні органи. Свідчення стають публічними лише за попередньою згодою респондентів.

Цей захід створено проєктом «Архів війни» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. А також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та «Razom for Ukraine.Разом до перемоги!».

Фільм створений за підтримки Посольства Швеції в Україні, Prague Civil Society Centre, «Razom for Ukraine. Разом до перемоги!», а також чеської організації People in Need, у межах ініціативи SOS Ukraine.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: