Антикорупція в Дрогобичі

14 квітня у Дрогобичі відбувся круглий стіл - «Антикорупційні механізми в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування».

14 квітня у Дрогобичі відбувся круглий стіл – «Антикорупційні механізми в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування».

«Двозначність норм чинного законодавства, неадаптовані норми щодо закритості та прозорості органів місцевого самоврядування – все це чинники корупції, однак, здолати їх водночас – не можливо. Це складна рутинна праця, яка вимагає активних людей. на місцях. Саме тому, відзначаємо роботу Моніторингового комітету у м. Дрогобич (ГО «Юрій Дрогобич»), які працюють з документами, переконують депутатів, малими кроками рухаються до антикорупційного самоврядування», – зазначив Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Метою заходу було – зниження рівня корупційних ризиків  в Дрогобицькій міській раді через зміну нормативної бази (регламентів, положень про роботу депутатських комісій). Він став комунікаційною платформою для обговорення необхідності налагодження дієвих та ефективних механізмів запобігання та протидії корупції в конкретному місці, шляхом залучення активних та ініціативних зацікавлених сторін, забезпечення публічності місцевої влади, а також шляхом сприяння створенню простого, прозорого регламенту, який стане гарантією довіри з боку громадян.

«Нормальні процедури, які передбачені регламентом, положенням про роботу комісій, а також адаптація вимог вже чинного законодавства до місцевому рівні вигідні не лише громадянам, але й депутатам», – підкреслив Тарас Случик, експерт Інституту політичної освіти. Адже прозорі норми сприяють розбудові довіри між владою та громадою. Він також звернув увагу, що проекти відповідних змін напрацьовані, однак потрібно і громаді і депутатам зрозуміти їхню важливість та впровадити зміни.

Володимир Конзьолка, волонтер проекту «Моніторинговий комітет» порушив найбільш болюче питання для місцевої громади – виділення земельних ділянок. Процедура їх отримання передбачає два способи прямий і обхідний – неоднозначність створює підстави для корупції. Для відкритості влади, готовності до співпраці потрібно зрозуміти дрібниці, але не слід забувати про важливі програмні документи, які конкретизують законодавство на території органу самоврядування: генеральний план, стратегія розвитку, програми розвитку.

Для того, щоб ці документи працювали необхідно залучати громадян до напрацювання цих документів, впроваджувати норми прозорості, усунення конфлікту інтересів, чіткої підзвітності, стандартів якості. Саме завдяки цьому громада здобуде найцінніше – довіру.

Проект «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» реалізується у м. Дрогобич громадською організацією «Юрій Дрогобич» і є переможцем конкурсу проектів ініційованого Міжнародним фондом «Відродження» спільно з Львівської ОДА «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: