АНОНС: Правозахисники розкажуть про масштаби порушень прав цивільного населення від війни на Сході України

23 квітня в Києві відбудеться прес-конференція «Масштаби порушень прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України, та проблеми його захисту».

23 квітня в Києві відбудеться прес-конференція «Масштаби порушень прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України, та проблеми  його захисту». Під час заходу правозахисники презентують спільне дослідження «Втрати цивільного населення внаслідок воєнного конфлікту на сході України (2014-2018 рр.)». Авторами дослідження стали члени Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива», Харківська правозахисна група, та Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян.

Дата: 23 квітня 2018 року, 14:00

Місце: місто Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, інформаційне агентство «Укрінформ», перший поверх, зала 1

Учасники прес-конференції:

  • Валерій Новиков, голова правління Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива»;
  • Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи;
  • Микола Козирев, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян.

На прес-конференції правозахисники оголосять про:

– проблему обліку жертв серед цивільного населення внаслідок війни (2014-2018 рр.);

– висновки щодо наслідків розміщення військових безпосередньо у населених пунктах;

– конкретні випадки завдання шкоди цивільним та ситуації навколо потреб осіб, які були поранені;

– питання соціального захисту та правового неврегулювання набуття спеціального статусу цивільної особи, яка отримала поранення та інвалідність;

– особливості та необхідні зміни у національному законодавстві щодо захисту цивільних осіб, постраждалих внаслідок бойових дій;

– судову практику щодо відшкодування шкоди, заподіяної цивільним особам, завданої в ході проведення АТО.

Дослідження та його висновки були сформовані на основі щоденних офіційних повідомлень про ситуацію в зоні бойових дій, повідомлень інших інформаційних ресурсів, в тому числі місцевих,  відповідях на інформаційні запити до органів місцевого самоврядування та органів влади на підконтрольних територіях, даних, зібраних в рамках моніторингових поїздок до Донецької та Луганської областей з метою перевірки та уточнення отриманих у відповідях на запити даних,  проведення відео- та фотозйомки, інтерв’ювання жертв порушень прав людини, даних з інформаційні джерел на окупованих територіях та повідомлень інформантів, які мешкають на окупованій території.

Прес-конференція відбудеться в рамках проекту «Моніторинг, документування порушень та захист прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України», за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” та Державного департаменту США в межах діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Контактна особа: Артем Соколенко, 067 464 46 61, sokolenko.artem@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: