Анонс. Не всі тортури залишають сліди: чи дотримується Україна заборони катувань

Попри ратифікацію Україною низки міжнародних документів, які прямо забороняють катування, у нашій державі все ще існує практика застосування тортур. Так за даними Міністерства юстиції, минулого року Україна програла 14 справ у Європейському суді з прав людини за статтею 3 (заборона катувань).

Попри ратифікацію Україною низки міжнародних документів, які прямо забороняють катування, у нашій державі все ще існує практика застосування тортур. Так за даними Міністерства юстиції, минулого року Україна програла 14 справ у Європейському суді з прав людини за статтею 3 (заборона катувань). Із державного бюджету позивачі отримали понад 150 тисяч євро компенсації. Нещодавно підкомітет ООН проти катувань вимушено перервав місію в Україні через недопуск до місць несвободи СБУ. Саме у таких місцях із обмеженим доступом, яких, за даними Національного превентивного механізму, майже 5 тисяч, ризик застосування тортур найвищий.

Напередодні Міжнародного дня на підтримку жертв катувань, у п’ятницю, 24 червня, об 11:00 у Кризовому медіа-центрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2) відбудеться дискусія «Не всі тортури залишають сліди: чи дотримується Україна заборони катувань».

Учасники дискусії:

Оксана Покальчук, виконавча директорка «Amnesty International» в Україні

Максим Буткевич, монітор НПМ, голова правління ГО «Без кордонів»

Юрій Бєлоусов, голова правління ГО «Експертний центр з прав людини»

Геннадій Токарєв, адвокат Харківської правозахисної групи

Микола Гнатовський, Президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню

Модератор: Артем Чапай, журналіст

Організатори – Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.

Контакти: Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: