Анонс. Дебати «Периферійні території: механізми реалізації прав та захисту інтересів на прикладі Півдня України»

10 червня, об 11.00 у приміщенні Impact Hub Odessa (м. Одеса, вул. Грецька, 1а, 2-й поверх, зала «Амстердам») відбудуться дебати «Периферійні території: механізми реалізації прав та захисту інтересів на прикладі Півдня України»

10 червня, об 11.00 у приміщенні Impact Hub Odessa (м. Одеса, вул. Грецька, 1а, 2-й поверх, зала «Амстердам») відбудуться дебати «Периферійні території: механізми реалізації прав та захисту інтересів на прикладі Півдня України»

Державна реформа місцевого самоврядування набрала обертів. Так, в Одеській області вже об’єдналися 8 територіальних громад, в які увійшли загалом 98 населених пунктів.

Але все більше чути сумніви щодо того, чи виграють від децентралізації ті маленькі села та селища, які після об’єднання не стануть центром громади. Саме ці побоювання найчастіше спричинюють відмову сіл від об’єднання.

Щоб виявити, чи існує реальна загроза масового занепаду периферійних сіл внаслідок реформи, і що робити, щоб забезпечити розвиток цих територій, Асоціація сприяння самоорганізації населення проводить дебати.

На дебатах буде обговорено:

  • Ситуація з об’єднанням громад в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях;
  • Якими мають бути інструменти захисту інтересів мешканців периферійних територій в об’єднаних громадах?
  • Як забезпечити належний рівень послуг для людей, що мешкають поза межами центру громади?
  • Чи достатньо своїх представників мають периферійні села в органах місцевого самоврядування об’єднаних громад;
  • Як посилити вплив сільської громадськості на вирішення питань місцевого значення?

На захід запрошені: керівництво Одеської ОДА, об’єднаних громад, експерти, лідери громадських організацій, сільські старости з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Ведучий дебатів – Сергій Саханенко, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України.

Захід організовано в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Асоціація сприяння самоорганізації населення разом із партнерськими організаціями в регіонах здійснює громадський супровід реформи місцевого самоврядування для того, щоб об’єднання громад відбувалося з урахуванням інтересів та прав жителів та потреб територій.

Контакти: Анна Трепалюк, (097) 481 17 27, samoorg@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: