АНОНС: 15-29 травня за Закарпатті відбудеться Культурний форум «СлободаКульт»

15-29 травня на Закарпатті проходитиме Культурний форум «СлободаКульт» – міжрегіональний культурний форум, який має на меті познайомити закарпатців зі Слобожанщиною і налагодити мости між цими регіонами України. Форум організовує Благодійний фонд «Мистецькі надра», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект став одним із 18 переможців в межах конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу».

15-29 травня на Закарпатті проходитиме Культурний форум «СлободаКульт»  – міжрегіональний культурний форум, який має на меті познайомити закарпатців зі Слобожанщиною і налагодити мости між цими регіонами України. Форум організовує  Благодійний фонд «Мистецькі надра», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект став одним із 18 переможців в межах конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу».

Організатори Форуму мають прагнуть показати різноманітність і багатовимірність регіонів України, застосовуючи культурний потенціал як дієвий інструмент у налагодженні діалогу всередині країни та формуванні відкритого і толерантного суспільства.

На жителів Ужгорода та Мукачева чекає близько 80 подій у 8 напрямках, зокрема: вуличні концерти харківських гуртів, виставки від авангарду до актуального мистецтва, зустрічі з письменниками і режисерами, кінопокази, вистави і театральні воркшопи, дискусії і модні покази.

Детальна програма заходів за посиланням.

Серед учасників заходів відомі на всю Україну діячі сфери культури: Сергій Жадан, Місько Барбара, Андрій Любка, Банди Шолтес, Олег Коцарєв, Маріанна Мурашко, Юрій Цаплін, Андрій Краснящих, Петро Мідянка та ін.

Благодійний фонд «Мистецькі надра» організація, заснована на усвідомленні неоціненної значущості історичних, культурних, релігійних, мистецьких надбань народів України, які є стратегічним ресурсом для майбутнього процвітання єдиної держави.

У 2014-2015 роках Благодійний фонд «Мистецькі надра» організували у Львові та Києві Культурний форум «ДОНКУЛЬТ», який сприяв творчій комунікації, результатом якої стало створення ініціативної групи з Галичини, яка допомогла зробити наступний проект, а саме Культурний форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт» у Харкові. Ці заходи були позитивним досвідом проведення міжрегіональних культурних форумів. Виклики, пов’язані з проговорюванням «інакшості» (культурної, релігійної, мовної та будь-якої іншої), історії, сучасного контексту, мотивують не лише глядачів, але й митців та кураторів з регіонів, провести ревізію самоідентифікації.

Слідкувати за подіями можна на сторінці у Facebook.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: