АНОНС: 11 травня «Українці у Польщі: біженці, мігранти чи «відтік мізків»?»

Міжнародний фонд «Відродження» та Фонд ім. Стефана Баторія (Польща) запрошують на конференцію.

Міжнародний фонд «Відродження» та Фонд ім. Стефана Баторія (Польща) запрошують на конференцію «Українці у Польщі: біженці, мігранти чи «відтік мізків»?», що відбудеться в Києві у рамках VIІІ Форуму «Україна-Польща». Під час конференції будуть зокрема представлені результати дослідження провідних фахівців-міграціологів обох країн щодо викликів для державної політики та неурядових організацій, пов’язаних з трудовою міграцією.

Дата: 11 травня, 12:00 – 14:00. Вітальна кава об 11:30.

Місце: м. Київ, вул. Воздвиженська, 60А, готель “Воздвиженський”

Реєстрація для участі обов’язкова: https://goo.gl/forms/bFdorxcTiB69LvuU2. Кількість місць обмежена. 

Реєстрація медіа: https://goo.gl/forms/bFdorxcTiB69LvuU2.

Унаслідок відкриття польського ринку праці для мігрантів, між Україною та Польщею фактично впроваджено свободу руху для робочої сили. А це є одним з ключових вимірів економічної інтеграції до спільного ринку.

На сьогодні бракує точної статистики, але очевидним є суттєве зростання в останні роки трудової міграції з України до Польщі. У західних регіонах України працедавці та інвестори вже помічають дефіцит на ринку праці. Проте трудова міграція до Польщі не регіональне явище – дуже багато мігрантів походять зі східних та південних регіонів України. Сьогодні українські заробітчани роблять значний внесок у польську економіку, а українська діаспора стає першою «помітною меншиною» у досі майже моноетнічній Польщі.

З огляду на ці економічні та політичні зміни, виникають нові виклики для державної політики та неурядових організацій як України, так і Польщі. Аналіз, висновки та рекомендації щодо цих викликів для державних та недержавних акторів обох країн буде представлено на конференції у спільній дискусійній записці «Чи є сучасна міграція з України до Польщі (не)тривалим явищем?».

Спікери:

  • Олена Малиновська, Національний інститут стратегічних досліджень
  • Марта Ярошевич, Центр східних досліджень (Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia)
  • Анджей Шептицький, Інститут міжнародних студій Варшавського Університету
  • Юлія Руда, Центр економічної стратегії
  • Василь Андрєєв, Профспілка будівельників України

Про Форум «Україна-Польща»: заснований у 2012 році, місце зустрічі політиків, експертів, громадських активістів, лідерів думок обох країн, які обмінюються ідеями і поглядами, щоб краще зрозуміти ситуації в країнах і встановити міцніші двосторонні відносини. Разом з тим, ці дискусії виходять за рамки двосторонніх відносин і внутрішніх політик двох країнах, і стосуються також питань міжнародної політики, регіональних та світових викликів.

Фото: УНІАН

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: