Аналіз даних. Доступ відкрито

Найпривабливішу, за твердженням американського видання Harvard Business Review, професію ХХІ століття – аналітика даних – відтепер можна здобути в Україні. Причому – безкоштовно, за кілька місяців, від провідних українських викладачів. Таку унікальну можливість надає спільна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження», громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus», Фонду розвитку аналітичних центрів (Think Tank Fund) та за підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Найпривабливішу, за твердженням американського видання Harvard Business Review, професію ХХІ століття – аналітика даних – відтепер можна здобути в Україні. Причому – безкоштовно, за кілька місяців, від провідних українських викладачів. Таку унікальну можливість надає спільна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження», громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus», Фонду розвитку аналітичних центрів (Think Tank Fund) та за підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Аналіз даних напрямок, який дуже активно розвивається на Заході, але системно, на сучасному рівні не викладається у вишах України. Тож проект є амбітною спробою запустити цей процес.

Реєстрацію на цикл курсів розпочато на освітній веб-платформі «Prometheus», і вона йде високим темпом.

«Минуло лише кілька тижнів від запуску реєстрації, а кількість бажаючих на кожен курс перевищує 3 тисячі. І це в розпал сезону відпусток. За такого темпу набору аудиторії до початку навчання а перший курс стартує у жовтні і йтимуть вони почергово ми наберемо не менше 10 тисяч на кожен з них», зазначає засновник української платформи онлайн-освіти Prometheus Іван Примаченко.

Аналіз даних це новітня дисципліна про те, як знайти дані, обробити їх, зробити висновки і прийняти рішення з метою покращити економіку, суспільство та оточуючий світ. Проект покликаний створити фахівця з нуля  і складається з 4 курсів: «Аналіз даних та статистичне виведення на мові R», «Машинне навчання», «Візуалізація даних», «Обробка та аналіз великих даних».

Організатори проекту впевнені, що курс аналізу даних матиме успіх не тільки в мережі. Від початку нового навчального року «Prometheus» реалізує пілотний проект blended education, інтегруючи свій модерний веб-продукт в консервативний навчальний процес провідних українських вишів.

«Сьогодні освіта це та галузь, яка потребує якісних змін, зокрема, за рахунок інновацій і динаміки розвитку», підкреслює Іван Примаченко.

Ця позиція одного із засновників української Coursera є переконливою для МФ «Відродження», котрий обрав «Prometheus» партнером для реалізації одного з напрямків своєї освітньої програми.

«Коли рік тому ми почали працювати з платформою онлайн-курсів «Prometheus», вона і року не працювала на ринку, але вже нараховувала близько 200 тисяч користувачів. Сьогодні це вже близько чверті мільйона і 41 різнотематичний курс. Це величезна аудиторія і колосальна можливість безкоштовно отримати нові знання від найкращих викладачів вузів України і світу», говорить менеджер програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Софія Голота.

За її словами, нині спільно реалізовано три курси: «Жінки і чоловіки: гендер для всіх», «Урбаністика: сучасне місто», «Соціологія та соціальні дослідження». Всі вони зібрали чималу аудиторію.

«Така зрозуміла для цивілізованого світу і далека від реалій України тема, як гендер, на здивування, об’єднала 5 тисяч користувачів та ще й мала активний форум без тролів і хейтерів. Цей курс успішно закінчило 13% слухачів, що при середньостатистичних 7% є доволі високим показником. Проект розвитку сучасного міста, який ми зробили разом із аналітичним центром СEDOS, взагалі став першим онлайн-курсом з цієї проблематики в Україні. Щодо попиту на нові знання з соціології, то «підучитись» вирішили і фахові соціологи, і журналісти. Наш новий спільний з «Prometheus» проект, до якого ми залучили «Агенцію журналістики даних» (TEXTY), цикл курсів з аналізу даних матиме гарантований успіх, адже це мейнстрім у світі аналітики і запит на фахівців шалений він значно перевищує пропозиції ринку праці», переконана Софія Голота.

Онлайн-навчання це мейнстрім в сучасній освіті. Відколи восени 2011 року у Стенфордському університеті запустили перші відкриті масові онлайн-курси, їхня кількість зростає з шаленою швидкістю. Тільки за останній рік їх кількість у світі збільшилась на понад 300%. Переваги очевидні: воно доступне всім охочим до нових знань без будь-яких географічних, вікових, фінансових та інших обмежень. Лекції найкращих викладачів найпрестижніших вузів світу можна слухати тисячам бажаючих безкоштовно і без ризику бути відрахованим за прогули. Треба лише самоорганізуватися визначити особисту перспективу і увімкнути комп’ютер.

«Людина, яка закінчила університет і не навчається далі, приречена в професійному сенсі. Вона не зможе конкурувати з іншими професіоналами, які продовжують навчатися. І це усвідомлює дедалі більше людей і компаній. Тож роботодавці дуже активні: підвищення рівня знань їх працівників це запорука їхнього успіху», підкреслює Іван Примаченко.

Автор: Марина Бондаренко

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: