Родини зниклих безвісти – одна із найвразливіших категорій з якими працює Міжнародний фонд “Відродження”. Їм складно морально, душевно, додаткові труднощі виникають у вирішенні правових і соціальних питань.
“Стан тотальної невизначенності накладається на всі процедури. У держави досі немає єдиного підходу до цих родин, які якраз потребують найбільшої підтримки. Є великий запит на інформацію і розяснення для фахівців різних інституцій, які працюють з родинами зниклих безвісти.”, – говорить менеджерка програми “Громадянська стійкість” Ольга Гальченко.
З підтримки нашого Фонду експерти-практики з Першого жіночого ветеранського простору “РеХаб” створили алгоритм дій для тих, чия рідна людина зникла безвісти через воєнні дії.
Куди необхідно звернутися? Які правові наслідки набуття статусу особи, яка зникла безвісти за особливих обставин? Як взаємодіяти з військовою частиною, РТЦК та СП? У посібнику експерти діляться своїм досвідом та допомагають крок за кроком проходити всі непрості етапи пошуку, ідентифікації тощо.
“Ми підтримуємо цю роботу, адже добре розуміємо, для родин війна закінчиться тільки тоді коли останній солдат повернеться додому.”, – говорить Ольга Гальченко.
Крім цього, якщо ви працюєте з родинами безвісти зниклих, то рекомендуємо пройти триденне офлайн навчання у Львові “Робота з сім’ями безвісти зниклих” для фахівців органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства, яке організовують на базі Будинку воїна.
Розробниками та викладачами курсу є фахівці ветеранського простору “РеХаб”, які з 2014 року займаються питаннями безвісти зниклих, а також долучені до роботи з відповідними державними органами у цій сфері. Курс “Робота з сім’ями безвісти зниклих” розроблений та проводиться ГО “Перший жіночий ветеранський простір “РеХаб” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, та у партнерстві із КЗ ЛОР “Будинок воїна” та Коаліцією ветеранських просторів.
Програма курсу включає чотири блоки:
- процедурний – щодо загального алгоритму дій;
- параюридичний – щодо надання фахівцями (які не є юристами) первинної юридичної підтримки у випадку порушення прав;
- інформаційна гігієна – застереження та поради щодо роботи з різними інформаційними ресурсами, що публікують інформацію щодо зниклих безвісти;
- психологічний – психоедукація щодо особливостей поведінки членів сімей безвісти зниклих; техніки надання першої психологічної допомоги; формування особистої псих.резильєнтності та псих.відновлення.
Щоб долучитись до навчання необхідно зареєструватись за посиланням.
Тренінг проводиться очно у Львові. Тривалість курсу – 3 дні. Дати та конкретне місце тренінгу будуть повідомлені відібраним учасникам.