Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу: львівський аспект

26 лютого 2015 р. о 10:00, в Українському католицькому університеті за дресою м.Львів вул. Свєнціцького, 17, 4-й поверх, відбудеться круглий стіл "Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект".

26 лютого 2015 р. о 10:00, в Українському католицькому університеті за дресою м.Львів вул. Свєнціцького, 17, 4-й поверх, відбудеться круглий стіл «Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект». Захід проводиться у рамках проекту «Новітня кримська община та львівська громада: порозуміння через діалог» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Загально відомо, що внаслідок окупації території Автономної Республіки Крим Російською Федерацією тисячі представників корінного народу Криму – киримли були змушені покинути Батьківщину через загрозу репресій через їхні політичні або релігійні переконання. Більше двох тисяч кримців знайшли прихисток у Львові та Львівській області, приїхавши на запрошення громадськості та місцевої влади. Хоча львів’яни щиро та гостинно прийняли вимушених переселенців з Криму, дається взнаки відмінність ментальностей, культур, релігій, традицій. Справа у тому, що мешканці західних регіонів України сприймають народ киримли передусім як політично активну, проукраїнську спільноту, а не як інакший народ з власною історією, культурою, традиціями. Тому іноді трапляються прикрі непорозуміння як на побутовому рівні, так і на рівні органів влади. Й навпаки, часто-густо кримці не розуміють відмінностей між російськомовними мешканцями Криму та галичанами, не знають історії та традицій Галичини як історичного регіону України.

До того ж, є сили, які намагаються роздмухувати міжрелігійну, міжетнічну ворожнечу та розбрат. Так, 2-й львівський телеканал повідомив про появу у громадському транспорті листівок з ісламофобськими закликами.

Зрозуміло, що протягом найближчих кількох років кримці не зможуть повернутися на історичну Батьківщину та повинні облаштовуватися на Галичині. Тому й потрібний діалог між новою для Львова та Львівської області общиною кримських мусульман та авторитетними представниками громади Львова, який допомагатиме обом громадам краще пізнати одна одну.

Метою цього круглого столу є сприяння встановленню конструктивного діалогу між представниками общини киримли та львівською громадою задля кращого взаєморозуміння й полегшення адаптації та інтеграції переселенців-кримців. Саме для цього Інститут громадянського суспільства та Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету зібрали як представників християнських і мусульманської громад, так і експертів та громадських діячів.

Власним досвідом життя мусульман в європейських країнах-членах Європейського Союзу і їхнього співжиття з християнськими громадами поділяться поважні гості з Польщі та Литви, зокрема, Муфтій мусульман Литви хаджи Рамазан Якубаускас, професор Варшавського університету Еуґеніуш Саковіч, голова Спілки громад литовських татар хаджи Адас Якубаускас.

Організатори: Кримська ГО Інститут громадянського суспільства, Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету,Мусульманська громада «Хатіджа»

Партнери: Незалежний культурологічний журнал «Ї», Творче об’єднання «Дзиґа»

Контакти: Інститут громадянського суспільства, тел.: 0982856785; 0632938955

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: