Активістів антикорупційного моніторингу не допускають до документів

Експерти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» у рамках «Громадської кампанії «Ні!» корупції в медичних вишах: починаємо з перших курсів», серед іншого здійснюють роботу з документами відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».

Експерти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» у рамках «Громадської кампанії «Ні!» корупції в медичних вишах: починаємо з перших курсів», що здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», серед іншого здійснюють роботу з документами відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації»: фотографують та копіюють їх. Після чергового фотографування документів в МОЗ учасники моніторингових заходів пішли в канцелярію Національного медуніверситету імені О.Богомольця для подання усного запиту на інформацію та спілкування з виконавцями відповідей на попередні запити.

Проте представники охоронної фірми заблокували вхід до університету та, не представляючись, відмовили усім учасникам моніторингу, навіть студентам та інтерну НМУ в праві зайти до головного корпусу цього навчального закладу. При цьому проректори НМУ Олександр Никитюк та Ярослав Цехмістер підтвердили, що до університету учасників моніторингу пропущено не буде, бо вхід працює в «тимчасово обмеженому режимі».

Учасники моніторингу викликали слідчо-оперативну групу міліції, склали і передали правоохоронцям акт про перешкоджання громадському моніторингу з боку охоронців медуніверситету.  В документі зазначено, що у січні-лютому 2015 року учасники громадського моніторингу, яких тепер не пропускають, зокрема, Віктор Досенко та  Олександр Хижняк, неодноразово безперешкодно відвідували різні підрозділи НМУ, а також канцелярію, де реєстрували запити та звернення, або дізнавалися про розгляд попередньо поданих до НМУ листів учасників антикорупційного моніторингу. У присутності міліції проректор Я.Цехмістер все ж таки надав громадським експертам частину запитуваних документів.

Епізод із перекриття входу до навчального закладу є не першим прикладом обмеження доступу експертів до суспільно важливої інформації. У січні проректор НМУ Ярослав Цехмістер письмово відмовлявся надавати документи, зокрема, про стан виправлення правопорушень у сфері використання бюджетних коштів університету, які було виявлено відповідно до міністерських перевірок МОЗ та МОН України у березні 2014 року. Підставою для відмови, зокрема, було вказано те, що експерти проекту Студентського братства, які мали опрацьовувати запитані матеріали («викладач року-2014», професор Віктор Досенко та кандидат медичних наук Олександр Хижняк), є «фігурантами кримінального провадження про незаконне захоплення ректорату НМУ імені О.О.Богомольця в лютому 2014 року».  Йдеться про громадську акцію, яка призвела до відсторонення корумпованого ректора Віталія Москаленка та відкрила можливість очолити університет нинішньому ректору – Катерині Амосовій.

Посилання на революційні події для відмови в доступі до документів, на переконання члена Правління Студентського братства Уляни Ковальчук, «настільки ж абсурдно, якби сьогодні Адміністрація Президента, обрання якого стало можливим завдяки Майдану, відмовилася відповідати на запити під приводом того, запитувачі зайняли центральну площу Києва рік тому».

Контакти:  ВМГО «Студентське братство», тел. (044) 561 85 73, sb.vmgo@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: