Активісти й медики Вінниччини обговорять боротьбу з гепатитом С

20 січня о 12:00 у приміщенні Вінницького обласного наркологічного диспансеру відбудеться круглий стіл “Згуртування громади та владних структур для боротьби з епідемією гепатиту С”

20 січня о 12:00 у приміщенні Вінницького обласного наркологічного диспансеру відбудеться круглий стіл “Згуртування громади та владних структур для боротьби з епідемією гепатиту С”. Захід проводить Центр ресоціалізації хімічно узалежнених “Незалежність” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході візьмуть участь представники диспансеру, обласної станції переливання крові, обласного гепатологічного центру, міської клінічної лікарні №1, військово-медичного клінічного центру, а також представники медичної спільноти, активісти неурядових організацій, ЗМІ.

Під час круглого столу заплановано обговорити план дій на рівні місцевої громади Вінниці й області щодо подолання проблеми поширення гепатиту С, а саме питання вчасної діагностики, профілактики та лікування.

За статистикою, 3% українців, тобто близько 1,17 млн. осіб, інфіковано вірусом гепатиту С. Водночас на одного офіційно зареєстрованого українця з вірусом припадає 5-6 незареєстрованих. Основними причинами епідемії є вкрай низька поінформованість населення та медиків щодо гепатиту С, виявлення HVC- інфекції на пізніх стадіях захворювання, високий рівень інфікування пацієнтів при проведенні медичних маніпуляцій, низька доступність адекватної діагностики та противірусного лікування.

На сьогодні у Вінницькій області офіційно на диспансерному обліку з діагнозом гепатит перебувають 800 хворих. За неофіційними даними, близько 7% населення області інфіковано гепатитом С.

Це захворювання переважно молодого населення. Часто перебіг хвороби непомітний: симптоми або відсутні, або неспецифічні (втома, слабкість, незначний біль у животі). Орієнтовна вартість курсу лікування становить від 12 000 до 20 000 доларів США.

Центр ресоціалізації хімічно узалежнених “Незалежність”
Тетяна Бордюженко
(0432) 502 112

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: