Активісти пропонують усунути корупційні ризики з “мовної” програми Луганщини

За словами фахівців, луганську обласну програму розвитку української та російської мов / культур слід привести у відповідність із законодавством, щоб усунути наявні в ній корупційні ризики

Луганську обласну програму розвитку української та російської мов / культур слід привести у відповідність із законодавством, щоб усунути наявні в ній корупційні ризики. Про це 27 червня заявили учасники круглого столу в Луганську, який провела ВМГО “Студентське братство” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як розповів експерт проекту Олег Яценко, учасники заходу створили Моніторинговий комітет із питань реалізації мовної політики на Луганщині. Першим його рішенням стала підготовка звернень до Луганської обладміністрації та облради з закликом усунути корупційні ризики з “мовної” програми та розподілити заходи з розвитку української та російської мов / культур. Адже, за словами Олега Яценка, результативні показники фінансування розвитку тієї чи іншої мови / культури є цілком відмінними.

Крім того, за словами експерта, було вирішено вимагати від луганських чиновників обмежити надмірні дискреційні повноваження виконавців цієї обласної програми й запровадити прозорі конкурсні механізми відбору “освоювачів” “мовних” коштів.

Зі свого боку, присутня на круглому столі вчителька української мови зазначила, що луганські вчителі-мовники самі купують собі методичну літературу, хоча у програмі передбачено кошти для передплати на всі школи методичних матеріалів. Крім того, представники Луганського обласного об’єднання товариства “Просвіта” заявили, що поїздка переможців мовних конкурсів до Канева, за яку звітується Луганська ОДА в межах “мовної” програми, відбулася за кошти Українського допомогового комітету (США).

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: