Активісти домоглися вільного доступу до генплану Жданівки

Генеральний план міста Жданівка (Донецька область) тепер перебуває у вільному доступі для громадян

Генеральний план міста Жданівка (Донецька область) тепер перебуває у вільному доступі для громадян. Це стало можливим завдяки роботі громадського об’єднання “Донецький екологічний рух” у межах моніторингу доступності генпланів, який здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно з партнерами в регіонах за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Поштовхом для розсекречення став інформаційний запит ГО “Донецький екологічний рух” до Жданівської міської ради з проханням надати генплан для ознайомлення. На свій запит активісти отримали відповідь, що окремі частини документу перебувають під грифом “Для службового користування” (ДСК). Зокрема, громадяни не мали доступу до плану вулиць і доріг, проекту розподілу прибудинкових територій і схеми інженерних комунікацій. Водночас у міській раді стверджували, що доступ до решти документа отримати все-таки можна. Для цього пропонувалося або відвідати міську раду, або оплатити витрати на копіювання.

Громадські активісти звернулися до Жданівського міського голови Сергія Литвинова з обґрунтованою пропозицією зняти гриф ДСК з решти документа. У відповідь мер направив листа на адресу Донбаської національної академії будівництва й архітектури, яка розробляла документ. Міський голова попросив проектантів надати роз’яснення стосовно можливості зняття грифу ДСК з деяких розділів генерального плану.

Відповідь надійшла через місяць. У ній ідеться про те, що, перевіривши всі документи, спеціальна комісія Донбаської національної академії будівництва й архітектури ухвалила рішення, згідно з яким з усіх частин генлану обмежувальні грифи було знято, а доступ громадян до нього повністю відкрито.
    
“Хоча Жданівка й маленьке містечко, те, що Генплан там таки відкрили, – це вже є неабияким результатом. Ми сподіваємося, що в майбутньому подібні зміни будуть відбуватися і в інших містах нашої країни”, – зазначив Андрій Остапенко, член ГО “Донецький екологічний рух”.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: