Активісти Чернігівщини провели пробний місцевий референдум

Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень провів у Чернігові промозахід, спрямований на популяризацію інституту місцевого референдуму

27 липня Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень провів у Чернігові промозахід, спрямований на популяризацію інституту місцевого референдуму. Захід пройшов у межах проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні”, який підтримують програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонд Східна Європа.

Понад 200 учасників заходу ознайомилися з перевагами місцевого референдуму, його процедурою та взяли участь в імпровізованому голосуванні.

Геннадій Максак, президент Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень, зауважив, що захід став першим публічним кроком, спрямованим на формування в регіоні кола прихильників інструменту місцевого референдуму, й ознаменував завершення аналітичного етапу проекту, в рамках якого було проведено фокус-групові дослідження й експертні опитування. “Наше сьогоднішнє завдання – схематично показати учасникам заходу основні етапи та процедури референдуму, донести до широкого загалу інформацію про потужний інструмент залучення громад до вирішення місцевих проблем”, – сказав він. Геннадій Максак наголосив, що результати голосування не матимуть юридичної сили.

Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив, повідомив, що проект “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні” здійснює у 8 областях України коаліція громадських організацій – учасниць Мережі підтримки реформ. “У квітні 2011 року Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проект закону “Про місцевий референдум”. Цей проект містить ряд суттєвих недоліків. Як наслідок, навіть у разі його схвалення як закону він навряд чи розширить можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення. Реалістичним шляхом вирішення викладеної проблеми учасники нашої коаліції бачать консолідований вплив громадськості, експертів і зацікавлених представників місцевого самоврядування на парламент із метою включення до зазначеного законопроекту положень, які б відображали інтереси місцевих громад”, – зазначив експерт.

Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень
(0462) 66 11 27
info@pfirs.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: