Активістам Донбасу представили успішний досвід самоорганізації

Представники Павлоградського міського благодійного фонду “Горение” презентували громадським об’єднанням міст Добропілля, Краматорськ, Луганськ і Сватове успішний досвід самоорганізації для вирішення місцевих проблем

23 травня представники Павлоградського міського благодійного фонду “Горение” презентували громадським об’єднанням міст Добропілля, Краматорськ, Луганськ і Сватове успішний досвід самоорганізації для вирішення місцевих проблем. Ініціативу підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Фонд “Горение” представив навчальний кейс, який описує кампанію захисту прав ОСББ, механізми вирішення об’єднаннями складних питань в умовах пасивності органів влади, гуртування ОСББ для подальшого впровадження програм захисту своїх прав.

У кейсі докладно описано намагання ОСББ Павлограда укласти договір на постачання електроенергії з Павлоградським районом електричних мереж на умовах, що вигідні ОСББ, показано елементи протистояння чиновників і керівників об’єднань, акцентовано необхідність спільних дій громади задля відстоювання своїх прав.

Експерти відзначили, що сьогодні існує проблема низької поінформованості громадських інституцій щодо успішних і дієвих практик вирішення місцевих проблем. Різні організації мають різний досвід і працюють у різних напрямах. Новостворені організації, не маючи досвіду діяльності, намагаються вирішити місцеві проблеми самотужки, спираючись лише на інформацію, яку отримують з Інтернету. Чимало успішних практик, не маючи поширення, працюють лише у визначеній територіальній громаді. У більшості випадків немає комунікації між досвідченими громадськими об’єднаннями та новоствореними.

Павлоградський міський благодійний фонд “Горение”
Денис Гречко
050 526 17 56
ptsfg@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: