Аграрії закликають державу підтримати їх після підписання Угоди про асоціацію з ЄС

За словами фахівців, агропромисловий сектор України не зможе самостійно, без підтримки держави, конкурувати з ринком Європейського Союзу після очікуваного підписання Угоди про асоціацію

Агропромисловий сектор України не зможе самостійно, без підтримки держави, конкурувати з ринком Європейського Союзу після очікуваного підписання Угоди про асоціацію. Про це заявили учасники публічного обговорення, що відбулося 13 березня в селищі Куликівка Чернігівської області. Захід провів Сіверський інститут регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники заходу стурбовані очікуваним зростанням собівартості продукції сільського господарства внаслідок можливого підписання Угоди про асоціацію. Це пов’язують із необхідністю модернізувати обладнання, впроваджувати нові механізми стандартизації та сертифікації продукції, дотримуватися європейських стандартів її виробництва.

При цьому, за словами фахівців, позитивним моментом буде підвищення якості продукції, що сприятиме захисту здоров’я населення й покращенню стану довкілля.

Щодо державної підтримки агропромислового сектору, то, за словами учасників, така практика поширена у країнах Європейського Союзу. Як зазначив експерт Михайло Селінний, для Європи є характерним механізм планування. Це допомагає утримувати на належному рівні ціни та стабілізувати виробництво продукції. Тож, на його думку, тягар перехідного періоду для українських аграріїв після очікуваного підписання Угоди має бути послаблено за рахунок держави.

Також учасники заходу звернули увагу на можливості, які отримає агропромисловий сектор України після підписання документу. Серед них: збільшення експорту сільськогосподарської продукції, збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва, використання європейського досвіду функціонування й розвитку сільського господарства, впровадження сучасних інноваційних технологій, нарощування обсягів виробництва органічної продукції та ін.

Учасники обговорення зазначили, що іншого виходу, ніж рухатися в європейському напрямку та розпочинати модернізацію сільського господарства, просто немає.

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Людмила Чабак
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: