Агентство земельних ресурсів відмовляється надати інформацію про землю, яку використовує Чорноморський флот в Україні

Державне агентство земельних ресурсів, відповідаючи на запит ВМГО “Студентське братство”, відмовилося назвати кількість і площу земельних ділянок, які використовує Чорноморський флот Росії в Україні

Державне агентство земельних ресурсів, відповідаючи на запит ВМГО “Студентське братство”, відмовилося назвати кількість і площу земельних ділянок, які використовує Чорноморський флот Росії в Україні. Про це повідомив Артем Божинський, заступник голови громадської організації. ВМГО “Студентське братство” здійснює проект “Покращення доступу громадськості до публічної інформації про результати перебування іноземних військових формувань в Україні”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт уточнив, що на інформаційний запит ВМГО “Студентське братство” агентство мало надати інформацію про результати земельної інвентаризації та виконання доручень Кабінету Міністрів України, які стосувалися надання інформації про стан, площу й оціночну вартість земельних ділянок, де розташовано об’єкти, які використовують підрозділи Чорноморського флоту.

Проте, за словами експерта, замість оприлюднення запитуваної інформації агентство повідомило, що інформацію про результати інвентаризації земель, які використовує Чорноморський флот в Україні, воно надало Міністерству закордонних справ України листом із позначкою “Для службового користування”. МЗС, відповідаючи на запити на інформацію, також не оприлюднює результатів інвентаризації. Водночас Фонд державного майна, за словами Артема Божинського, вказує, що інвентаризацію військово-морських баз Чорноморського флоту в Україні провело Державне агентство земельних ресурсів.

Експерт нагадав, що, відповідно до частини 5 статті 6 закону “Про доступ до публічної інформації”, не може бути обмежено доступ до інформації про володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів. Тому учасники громадського моніторингу будуть відстоювати право на інформацію через звернення до прокуратури й суду.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72
vmgo_sb@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: