Африканські журналісти, що відвідують Україну за підтримки Фонду, зустрілися з Президентом Зеленським

Україна прагне побудувати дружні стратегічні відносини з країнами Африканського континенту, засновані на взаємній повазі до базових цінностей і міжнародних принципів. Про це Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю журналістам африканських ЗМІ, яке відбулося в Офісі Президента.

Приїзд африканський журналістів був організований за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

На зустрічі були представлені медіа з Анголи, Ботсвани, Тунісу, Республіки Гвінея, Кенії, Марокко, Нігерії, Сенегалу, Південно-Африканської Республіки, Замбії.

«Якщо ми говоримо про стратегічне партнерство між нами та будь-якою державою Африки, то це має бути на взаємоповазі. Відносини мають ґрунтуватися на повазі до територіальної цілісності, суверенітету, повазі до твоєї мови й традицій», – переконаний Глава держави.

За його словами, після перемоги у розв’язаній Росією війні Україна готова інвестувати в країни Африки. Володимир Зеленський нагадав, що наша держава відкриває 10 посольств на Африканському континенті, що є важливою політичною та фінансовою інвестицією в умовах війни.

Президент зауважив, що навіть сьогодні деякі країни Африки дуже мало знають про Україну та можливості для взаємовигідної співпраці.

«У кожної держави є якийсь сильний напрям і є напрями, які лише починають розвиватися та є дефіцитними. Якщо ми розвинені в сільському господарстві й можемо бути гарантом, другом, стратегічним партнером африканських країн у цьому напрямі – ми хочемо цього», – сказав він.

Як акцентував Глава держави, Україна співпрацює з партнерами, будуючи відносини на основі правди та взаємоповаги, у той час як Росія традиційно використовує силу та вплив через інформаційні маніпуляції.

Президент зауважив, що Африка має тривалу історію співпраці з Україною, яка була у складі Радянського Союзу. Тож наша держава також зробила великий внесок у розвиток Африканського континенту, зокрема в інфраструктурні проєкти, програми освіти з країнами Африки. Але після розпаду СРСР Росія монополізувала його спадщину.

«Росія монополізувала відносини з країнами Африки. І все, що ми хочемо зробити, – протерти це скло і сказати: «Ми тут є, ми – велика незалежна держава, давно з вами працюємо». Так, ми були слабкими політично та інформаційно, але ми це розвиватимемо», – наголосив він.

Президент назвав дуже важливим візит в Україну в червні поточного року лідерів п’яти африканських країн: ПАР, Союзу Коморських Островів, Сенегалу, Замбії та Єгипту. На його думку, після відвідання Києва лідери цих держав краще зрозуміли, за що бореться Україна у війні з російською агресією, і що Україна точно є другом для країн Африки.

Володимир Зеленський також зазначив, що готовий приїхати з візитом на Африканський континент і налагодити контакт із максимальною кількістю лідерів африканських країн та суспільствами, які вони представляють.

«Головна мета – щоб ми всі зробили максимум для досягнення стабільності у світі та миру на території нашої держави. І щоб завершенням цієї війни поставити на місце будь-якого агресора з будь-якими колоніальними амбіціями», – резюмував Володимир Зеленський.

У контексті втілення доручення Президента України В.О.Зеленського щодо активізації комунікацій з країнами Глобального Півдня Міністерство закордонних справ України організовує престур представників засобів масової інформації Африки до України. Цей проєкт покликаний сприяти глибшому розумінню наслідків збройної агресії РФ проти України серед африканських країн, а також встановленню прямих контактів африканських журналістів із представниками української влади та громадянського суспільства задля отримання достовірної інформації. Престур стане інвестицією України у поглиблення взаємодії зі ЗМІ Африки та посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи на континенті.  

До складу групи увійшли 15 журналістів з 10 країн Африки: Ангола, Ботсвана, Гвінея, Замбія, Кенія, Марокко, Нігерія, ПАР, Сенегал, Туніс. Враховуючи актуальність просування на Африканському континенті українських наративів, зокрема щодо Формули миру, продовольчої безпеки та інших важливих напрямів української зовнішньої політики, а також в контексті підготовки до Другого продовольчого саміту візит започаткує важливий напрямок взаємодії між Україною та країнами Африки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: