Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб у сумських ВНЗ

16 квітня о 10.00 у Сумах відбулася підсумкова прес-конференція за проектом «Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб в сумських ВНЗ», який реалізується ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

16 квітня о 10.00 у Сумах відбулася підсумкова прес-конференція за проектом «Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб в сумських ВНЗ», який реалізується ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

На прес-конференції було детально представлено результати моніторингу доступу тимчасово переселених студентів до вищої освіти та розроблені рекомендації для адміністрацій ВНЗ та органів державної влади. Найактуальнішою проблемою студентів-переселенців є матеріальне/фінансове забезпечення, що спричинено переїздом на нове місце навчання і проживання, а також неможливістю батьків, що залишилися в зоні АТО, підтримати своїх дітей. Було підкреслено той факт, що студенти-переселенці намагаються працевлаштуватися, але роботодавці неохоче беруть таких студентів на роботу. Суттєво ускладнюється матеріальне становище студентів проблемою виплати стипендій.

Ще однією важливою проблемою, що була виявлена в результаті моніторингу, є інформаційний розрив між студентами та адміністрацією приймаючих ВНЗ, органами студентського самоврядування, профспілкового комітету, що ускладнює надання їм необхідної допомоги. Крім того, виявилося, що більшість переселенців не достатньо поінформовані з питань нормативно-правової бази щодо захисту своїх прав та отримання допомоги від держави.

Особливе занепокоєння викликає група студентів, які представляють зону АТО та АР Крим, але не можуть отримати статус ВПО з юридичних причин. Дана ситуація виникла у зв’язку з тим, що вони мають прописку в м. Суми, оскільки почали навчання в даному місті раніше, ніж розпочались конфлікти на території України.

Представник ГО «Рада молодих вчених», Євченко Наталія Григорівна розповіла про рекомендації, що були розроблені за результатами реалізації проекту та затверджені під час круглого столу із представниками ВНЗ та органів державної влади. Зокрема, було запропоновано створення інформаційних сторінок на сайтах ВНЗ, на яких буде розміщена необхідна інформація щодо захисту прав ВПО, корисні посилання та контакти для отримання допомоги, а також проведення юридичними клініками ВНЗ інформаційних днів.

Окремо було висвітлено перспективи продовження даного проекту у напрямку сприяння працевлаштуванню та самозайнятості студентів-ВПО. Зокрема ГО «Рада молодих вчених» розроблено декілька пропозицій, які передбачають проведення серії тренінгів та майстер-класів, спрямованих на розвиток лідерських якостей, допомогу у пошуку роботи, створення коворкінгового центру та бізнес-інкубатору для забезпечення працевлаштування студенів-переселенців та можливостей започаткування власної справи.

Метою проекту «Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб в сумських ВНЗ», що здійснюється ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Програмної ініціативи Демократична практика Міжнародного фонду «Відродження» є виявлення та вирішення проблем (матеріальних, соціально-психологічних, побутових, фінансових та ін.), що виникають у ВПО, які навчаються у ВНЗ м. Суми.

Контакти: Сапожнікова М. В., sapozhnikova.m.v@gmail.com, +38 (099) 783 43 99

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: