Адвокат допоміг селянці оформити будинок у спадщину

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, як селянці через суд допомогли оформити спадщину

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, як селянці через суд допомогли оформити спадщину. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у Хмельницькому, роботу якого координує ГО “Подільська правова ліга” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Адвокат допоміг селянці оформити будинок у спадщину
Оксана Пастух

Якщо вчасно не оформити спадщину, то рано чи пізно це обернеться проблемами. Добре, якщо людина хоч трішки обізнана в юриспруденції чи має можливість звернутись за кваліфікованою допомогою. А як бути мешканцям сіл, для яких навіть візит до юриста – проблема, бо зазвичай треба їхати у місто та не один раз? Крім того, немає й грошей на оплату послуг фахівця?

Наблизити юридичну допомогу до жителів сіл й, більше того, зробити її безоплатною намагаються громадські правозахисні організації. Наприклад, на Хмельниччині створено Центру правової інформації та консультацій на базі ХОГО «Подільська правова ліга» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». З Центром у тому числі на засадах Probono, тобто добровільно на благодійній основі на користь незахищених верств населення, співпрацюють адвокати. Саме така безоплатна професійна допомога знадобилася жительці села Голосків Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Вирішити її проблеми взявся адвокат Максим Ільчишин, який співпрацює з «Подільською правовою лігою» на засадах Pro bono. У пенсіонерки були складнощі з оформленням спадщини. Річ у тім, що будинок, в якому вона проживала, був успадкований чоловіком після смерті своєї матері. За час свого життя, чоловік не зареєстрував своє право власності на спадкове майно. Іншого житла у пенсіонерки немає, адже вони з чоловіком та його матір’ю прожили все життя в тому будиночку. Усе що має пенсіонерка – це той будинок, сарай та погріб.

Вивчивши ситуацію, Максим Ільчишин підготував до суду позовну заяву про визнання права власності. Він спирався на те, що жінка фактично вступила у володіння всім спадковим майном, вона є єдиним спадкоємцем за законом (так як сини відмовились від спадщини на користь матері). Результат не заставив себе довго чекати. Рішення суду було на користь позивачки. За жінкою визнали право власності в порядку спадкування як за спадкоємцем першої черги після смерті її чоловіка, на житловий будинок площею 110,5 м2 у селі Голосків.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: