Адмінреформа унеможливила розвиток мережі природно-заповідного фонду

Внаслідок адміністративної реформи в Україні у 2010-2013 роках припинила існування Державна служба заповідної справи

Внаслідок адміністративної реформи в Україні у 2010-2013 роках припинила існування Державна служба заповідної справи. Зробивши це, держава унеможливила розвиток мережі природно-заповідного фонду. Про це заявили експерти МБО “Екологія – Право – Людина”, які здійснюють відповідний моніторинг за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Відповідно до закону “Про природно-заповідний фонд України”, створювати заповідні об’єкти та керувати ними мала саме установа, яку ліквідували.

Упродовж 1992-2013 років частка природно-заповідного фонду в Україні збільшилася з 2,18% до 6,05% території. При цьому закон “Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки” та закон “Про основні засади державної екологічної політики України на період до 2020 року” відзначають необхідність довести частку природно-заповідного фонду до 10,4% на 2015 рік, і до 15% – на 2020-й. Таким чином, за наступні 9 місяців кількість заповідних територій в Україні повинна зрости вдвічі.

При цьому внаслідок адмінреформи кількість держслужбовців, які займаються створенням заповідних територій, знизилась у 56 разів – з 56 до 1.

Контакти:
МБО “Екологія – Право – Людина”
Олена Кравченко
okravchenko@epl.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: