Адміністративні послуги потребують законодавчого регулювання

Експерти стверджують, що точна кількість адміністративних послуг, які надають громадянам України, невідома, а кошти від їх надання оминають державний бюджет

Точна кількість адміністративних послуг, які надають громадянам України, невідома, а кошти від їх надання оминають державний бюджет. Виправити ситуацію можна лише невідкладним ухваленням змін до законодавства. Про це йдеться в заяві понад 40 громадських організацій, яку було оприлюднено 29 листопада на прес-конференції в Києві. Захід організувала МГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

На думку заступника голови правління Центру політико-правових реформ Віктора Тимощука, президентський законопроект “Про адміністративні послуги”, поданий до Верховної Ради 9 листопада, не вирішує головного завдання – спрощення процедури отримання послуг, які надає держава. “І для громадян, і для бізнесу ці процедури зараз є надто складними й коштовними”, – зазначив експерт. Водночас, на думку Віктора Тимощука, документ містить хороші декларації – про наміри створити центри надання адміністративних послуг, обмежити господарську діяльність органів влади, що надають адмінпослуги, а також створити єдиний веб-портал із надання адмінпослуг.

Він нагадав, що Центр політико-правових реформ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розробив проект закону “Про адміністративний збір”, який визначає перелік найпопулярніших адміністративних послуг. “Лише закон, а не рішення чиновників має визначати перелік адміністративних послуг і розмір плати за них”, – підкреслив Віктор Тимощук.

Громадські організації також звернулися до Президента з закликом якнайшвидше внести до парламенту проект Адміністративно-процедурного кодексу.

За оцінками як державних службовців, так і експертів, нині в Україні існує від 3 до 6 тисяч адміністративних послуг. Але досі нікому не відомо, скільки установ їх надають. 2009 року, за даними Прем’єр-міністра, сума коштів за надані адмінпослуги становила близько 10 млрд. гривень.

МГО “Інтерньюз-Україна”
(044) 458 44 40
info@internews.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: