Ветерани та ветеранки відтепер зможуть отримати повний супровід на шляху від пошуку роботи до працевлаштування — Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував цільову онлайн-платформу “Кар’єра ветерана”, створену за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Цей цифровий інструмент покликаний підтримати захисників і захисниць у поверненні до цивільного життя та допомогти їм знайти роботу, що відповідає їхнім навичкам, унікальному досвіду та професійним очікуванням. Платформа “Кар’єра ветерана” комплексно допомагатиме ветеранам та ветеранкам на всіх ключових етапах пошуку роботи, зокрема:
- під час складання резюме та трансформації військового досвіду у конкурентні переваги на цивільному ринку праці;
- у процесі здобуття нових навичок та знань через онлайн-навчання;
- на етапі пошуку актуальних вакансій.


Зареєструватись на платформі також зможуть роботодавці, аби знайти резюме ветеранів і також отримати доступ до грантів та навчальних курсів.
“Ми як суспільство зобов’язані зробити так, щоб кожен ветеран і кожна ветеранка після служби могли не лише повернутися додому, а й знайти своє місце у цивільному житті — гідне, стабільне, шановане. Бо там, де виграє ветеран, — виграє держава, громада, роботодавець. А платформа “Кар’єра ветерана” — має стати тим містком, що допомагає перекласти бойовий досвід на мову цивільних професій. Адже командир, який керував сотнею людей у зоні бойових дій, має навички, які часто недооцінюються на ринку праці: стратегічне мислення, відповідальність, здатність приймати рішення під тиском. Ми повинні навчитися бачити у військовому досвіді не лише минуле, а й майбутнє — майбутнє сильної економіки, побудованої разом із ветеранами та ветеранками”, — зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.ʼ


Чому донорам важливо підтримувати працевлаштування і економічну реінтеграцію ветеранів?
Ольга Гальченко, менеджерка програми “Громадянська стійкість” Міжнародного фонду “Відродження”, виділяє три головні причини.
По-перше, ветерани можуть зіграти важливу роль у відновленні країни – мова і про інфраструктурну відбудову, і про відновлення людського капіталу. Працювати руками чи в офісі, здобувати освіту, вкладатись в себе – це все буде внесок не лише у власний добробут але і у добробут країни.

По-друге, ооль ветеранів в євроінтеграції та русі України в НАТО часто недооцінюють. Але ветерани можуть і будуть рушіями змін на рівні громад, на рівні країни, тими хто буде моніторити і слідкувати за рухом в ЄС, тими хто буде долучатись до розробки і прийняття ключових рішень. Звичайно, майбутні інструктори, майбутні консультанти НАТО, це теж наші ветерани.
По-третє, питання демографії – одне з ключових питань виживання країни. Нам потрібно повертати людей і один із небагатьох дійсно працюючих шляхів, це об’єднання родин. Якщо ветеран після демобілізації успішно працевлаштується, матиме економічну впевненість, це може бути тим фактором, який поверне його родину. Якщо ні, то і сам ветеран виїде до своїх близьких закордон.





Фото: Український ветеранський фонд