У Брюсселі відкрили фотовиставку Imprisoned Freedom про українських журналістів у російському полоні

У Брюсселі відкрили фотовиставку Imprisoned Freedom, присвячену українським журналістам, які незаконно утримуються в російському полоні. Відкриття відбулося в інфохабі Європейського парламенту 9 квітня.

Співорганізатори проєкту: ГО “Інтегріті ЮА”, Представництво України при Європейському Союзі, Інститут масової інформації, медіаплатформа Promote Ukraine. Виставка пройшла за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

“Історії наших журналістів, які ризикують життям намагаючись донести правду про війну, мають звучати – голосно, на міжнародному рівні. Щонайменше 30 медійників залишаються в полоні, а деякі уже ніколи не повернуться додому. Максим Левін, Олександр Махов, Вікторія Рощина — усі вони могли б і далі розвивати українську журналістику, якби не росія. Наше задання — не дати їхнім історія забутись.”, — говорить директор програми “Соціальний капітал” фонду “Відродження” Григорій Баран.

Центральною постаттю виставки стала українська журналістка Вікторія Рощина, закатована до смерті в російській в’язниці.

“Коли ми почали говорити про можливу виставку в Брюсселі з партнерами, Вікторія Рощина була жива. Тепер нам відомо про її ймовірну смерть. Коли виставка була на етапі створення, нам було відомо про 99 загиблих медійників. Зараз таких уже 102. Час біжить. І ми вже рахуємо його не годинами чи днями, а життями. Це – ключовий меседж нашим європейським партнерам та суспільствам, який ми хочемо донести фотовиставкою “Imprisoned Freedom”, що зараз проходить в інфохабі Європейського Парламенту.”, — наголосив на відкритті виставки Ярослав Юрчишин, голова парламентського комітету з питань свободи слова.

Іншиими спікерами на відкритті виставки були:

  • Піна Пічерно, віцепрезидентка Європарламенту;
  • Себастьян Бугальо, депутат Європарламенту;
  • Хельмут Брандштеттер, депутат Європарламенту;
  • Оксана Дякун, заступниця Представника України при ЄС;
  • Джулі Маєрчак, голова брюссельського офісу “Репортерів без кордонів”;
  • Ірина Земляна, медіаекспертка Інституту масової інформації.

Кураторка виставки – Олена Єрмоленко.

Ірина Земляна розповіла про долі вбитих росіянами журналіста Олександра Махова, який став на захист України, і фотожурналіста Максима Левіна, а також закликала робити все можливе для визволення медійників з російського полону. 

“Від початку 2014 року в російському полоні побувало понад 100 журналістів, а наразі в неволі перебувають щонайменше 30 журналістів. Це означає, що кожен з них може не повернутися живим. 

Адже є історія про Вікторію Рощину, українську журналістку, яка загинула в російському полоні у віці 27 років. Вона була молодою, здоровою жінкою. Що з нею могли робити, щоб вона не вижила? Ми зобов’язані зробити все можливе, щоб повернути українських журналістів, яких Росія незаконно утримує за сфабрикованими звинуваченнями”, – розповіла Ірина Земляна. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: