77% декларацій посадовців доступні для громадського моніторингу

Активісти Національної моніторингової кампанії “Декларації без декорацій” отримали вже понад 77% декларацій високопосадовців

Активісти Національної моніторингової кампанії “Декларації без декорацій” отримали вже понад 77% декларацій високопосадовців. Ініціативу координує “Transparency International Україна” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.

У повному об’ємі на інформаційні запити громадських активістів відповіли 62 державних органи з 79. Анатолій Стоян, координатор ініціативи, розповів: “9 державних органів (11%) нас “послали” шукати інформацію у ЗМІ, 4 центральні органи влади (5%) надіслали рахунки за вартість інформації. При цьому 5 (6%) органів повідомили, що, на їхній погляд, ми не маємо законних підстав на отримання інформації про майнові декларації службовців. Тож ці органи стануть об’єктом адміністративних судових позовів”.

За словами юристки Інституту Медіа Права Тетяни Олексіюк, подібні відмови є неправомірними, адже порушують одразу два профільні закони – “Про доступ до публічної інформації” та “Про засади запобігання і протидії корупції”. “Якщо орган влади у відповідь на інформаційний запит перенаправляє вас до інших джерел, зокрема у ЗМІ, – це пряме порушення права на доступ до інформації. У такому разі варто подавати до суду, а наші юристи можуть здійснити повний супровід вашої справи”, – зазначила вона.

Крім відмов, активісти отримують від державних установ пропозиції сплатити кошти за надану інформацію. Рейтинг вартості однієї сторінки майнової декларації публічних службовців є таким (без ПДВ):
• Херсонська міська рада – 5,74 грн.;
• Кабінет Міністрів – 2,86 грн.;
• Міністерство соціальної політики – 1,15 грн.;
• Міністерство оборони – 1,14 грн.;
• Сумська облдержадміністрація – 1,14 грн.;
• Харківська міська рада – 1,14 грн.;
• Луцька міська рада – 0,98 грн.;
• Тернопільська міська рада – 0,88 грн.;
• Національне агентство з питань державної служби – 0,68 грн.;
• Волинська облдержадміністрація – 0,57 грн.;
• Сумська міська рада – від 0,24 до 0,96 грн.;
• Хмельницька міська рада – 0,18 грн.

Наразі зібрані декларації обробляють і вносять у загальнодоступний банк даних.

Але активістам не вистачає робочих рук для реєстрації всіх декларацій, тож коаліція звертається до небайдужих із проханням про допомогу.

Нагадаємо, що громадські монітори перевіряють декларації таких посадовців: на місцевому рівні – міські голови, губернатори та їх заступники; на центральному рівні – міністри, голови державних служб і їх заступники. Загалом моніторингом охоплено 79 органів державної влади та місцевого самоврядування: це близько 400 посадовців України.

Контакти:
“Transparency International Україна”
(044) 360 52 42
info@ti-ukraine.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: