6 щорічна конференція аналітичних центрів: самоорганізація сектору й виклики передвиборчого періоду

Цього року, вже шоста конференція, поставила на порядок денний питання самоорганізації АЦ і забезпечення самих на себе накладених високих стандартів якості»

15 лютого в Києві відбулася вже 6 щорічна конференція аналітичних центрів у межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів (Think Tank Development Initiative, TTDI)*. На зустріч завітали понад 100 учасників. «Дуже добре, що нарешті наші заходи почали не лише представники громадських організацій, але й органів влади», – прокоментувала Софія Голота, менеджерка Ініціативи. Центральними темами конфренції цього разу стали самоорганізація сектору та дискусія щодо того, як якісній аналітиці не загубитися в передвиборчому вихорі. «Попереду двоє виборів, тому дуже важливо обговорити це в колі однодумців і колег. Також особливістю цьогорічної зустрічі є звернення до теми регіональної аналітики, яку Фонд прагне розвивати з огляду на її важливість у контексті реформи децентралізації. Ще одна тема – як аналітичні центри можуть просувати свої продукти через цифрові канали комунікації», – пояснила Софія.  

Стосовно викликів, які несе передвиборчий «вихор» виконавчий директор Фонду Олександр Сушко зазначив, що аналітичні дослідження є частиною рутинної роботи, що має здійснюватися незалежно від того, чи сьогодні виборча кампанія чи ні. «Інша справа, що аналіз політики загалом є непоганими ліками від популізму», – додав він. З його слів, Фонд підтримує якісні дослідження для того, щоб держава могла покращити планування своєї політики в різних сферах. «Для цього ми культивуємо в Україні зразки досліджень тих країн, де інтелектуальне забезпечення є невід’ємною частиною планування політики. Для цього дослідження має містити в собі реальний аналіз ситуації й відштовхуватися від того досвіду, який був зроблений раніше, але й давати відповіді на конкретні управлінські питання, пропонувати кращий сценарій розвитку й механізми його здійснення», – пояснив Олександр.  

Заступниця виконавчого директора Фонду Інна Підлуська зазначила, що кожна конфренція у межах TTDI є унікальною, й навела ретроспективу їхніх фокусних тем:  

«У 2013 році ми говорили про те, як можна започатковувати діяльність аналітичних центрів (АЦ) за стратегічними напрямками розвитку держави. Для нас тоді надзвичайно важливим було закріплення України на європейському напрямку.  

У 2014 році, коли ми проводили конференцію, якраз стояв Майдан. Відповідно виклики перед АЦ були не стільки про довготермінову аналітику, скільки про пошук відповідей на питання самого існування цієї держави у її сучасному демократичному стані. І про ту роль, яку АЦ можуть зіграти як частина громадянського суспільства, у тому, щоб Україна як незалежна європейська держава вистояла.  

Порядок денний 2015-го – реформи й роль аналітичних центрів у тому, щоб долучитися до процесу реформ. При цьому ішлося про роботу АЦ на випередження, а не тільки з тими реформами, які вже були започатковані. Це означало створення якісної аналітики, яка могла бути покладена в основу подальших реформ.  

Це продовжилося у 2016, коли ми обговорювали якість аналітичного забезпечення реформ. Ще одна тема – співпраця українських АЦ і АЦ Європейського Союзу, оскільки ми бачили в цьому величезний потенціал як для власного розвитку українських АЦ, так і для побудови містків із партнерами в інших країнах відповідно до Угоди пор асоціацію з ЄС, що мало б стати частиною повсякденного процесу творення реформ.   

У 2017 році змістили фокус на більш функціональні речі: як АЦ можуть робити свої дослідження не тільки більш актуальними, але й більш затребуваними й зрозумілими. Щоб вони могли резонувати у суспільстві й створювати суспільний попит на реформи. Тож говорили багато про комунікацію, оформлення результатів аналітичних досліджень у таких форматах, які могли б бути затребуваними ширшими групами суспільства.  

На конференції 2018 року ми присвятили велику частину дискусій питанню сталого розвитку самих АЦ і доступу до ресурсів, щоб не обмежуватися виключно донорським фінансуванням. Нас зацікавило, чи не можуть АЦ претендувати на ту частину публічних коштів, які є у держави й розподіляються через бюджет. Яким стандартам мають відповідати АЦ, щоб отримати доступ до такого фінансування.  

Цього року, вже шоста конференція, поставила на порядок денний питання самоорганізації АЦ і забезпечення самих на себе накладених високих стандартів якості».  

Більше матеріалів з конференції ми опублікуємо на наших майданчиках у FacebookYouTube і Twitter вже незабаром. Тому стежте за оновленнями.  

*«Ініціативу з розвитку аналітичних центрів» виконує міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: